Fatih Kızılhan

Fatih Kızılhan

Kültür Avcısı
fatihkzlhn@gmail.com

Bu dizi bir harika: The Exorcist

11 Ekim 2016 - 20:39 - Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 20:41

Kült korku filmlerinin öncülerinden sayılan ve oynadığı yıl gişe rekorları kıran The Exorcist filmini artık dizi olarak izleyebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, dizi tam anlamıyla film havasında geçiyor. Henüz 3 bölüm yayınlanmasına rağmen The Exorcist izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. ilk bölüm tam anlamıyla gala niteliğindeydi. Özellikle filmin başrol oyuncusu olan 57 yaşındaki Linda Blair'in dizide oynaması bizleri şaşırttı. 

İzlenimlerime göre The Exorcist, efsane dizi olma yolunda ilerliyor. The Walking Dead, American Horror Story gibi yapımları geride bırakacağa benziyor. Hatta şöyle bir ipucu vereyim; dizinin temel mantığı sadece şeytan çıkarma ayinlerine odaklanmamış, şehirde kol gezen kötülük ve iyiliğin yegane kapışmasını da irdeliyor. Kahramanımız Alfonso Herrera, nam-ı diğer  "Father Tomas Ortega" müthiş oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Korku filmi öğelerini sonuna kadar içeren The Exorcist'in bohem havası zaman zaman içinizi daraltsa da, aksiyon sahneleri nefesleri kesiyor. Efekt konusunda ilk 3 bölümde çok üstün bir başarı sezemesem de her bir sahnenin gerilim dolu olması beklentileri karşılıyor.

Linda Blair'e defalarca bakıyorum ve aklıma o korkunç klasik filmdeki sahnler geliyor. Fakat bu dizide anne rolünde. Her ne kadar onu "Şeytan" olarak tanısak da dizi de çok masum ve çaresiz bir karakteri oynuyor. Korku filmi severlerin tam notunu alan The Exorcist her cuma Fox Life'da yayınlanacak. Şimdiden iyi seyirler. 

Soru: Dizi tutar mı?

Cevap: Efsane olur!