Boş ev temizliği nasıl yapılır?
Reklam

Boş ev temizliği nasıl yapılır?

Taşınma öncesinde yapılacak olan boş ev temizliği inşaat sonrasında göre nispeten daha kolaydır. Önceki kiracı temiz bir insansa yapılacak işlemleri daha kolaylaştırır

02 Mart 2021 - 10:42 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 10:44

İçerisinde eşya bulunmayan evin temizliği sektörde boş ev temizliği olarak adlandırılır. Eşya olan eve göre daha kolay temizleneceğine dair bir kanaat vardır. Oysaki evin durumu kolaylığı veya zorluğu belirlemede etkilidir. İnşaattan çıkmış olan evlerde harç kalıntıları, boya lekeleri, cila izleri, kireç kalıntıları gibi büyük sorunlar oluyor. Bütün bunları mükemmel bir şekilde çıkarabilmek için yüksek performansa ihtiyaç duyulur.

Taşınma öncesinde yapılacak olan boş ev temizliği inşaat sonrasında göre nispeten daha kolaydır. Önceki kiracı temiz bir insansa yapılacak işlemleri daha kolaylaştırır. Mekanın temizliği veya kirliliği yapılacak işlemlerin azalmasına neden olmaz. Sadece derinlemesine yapılacak işlemleri değiştirir. Elbette ki boş ev temizliği söz konusu olduğunda karşımıza detaylı bir çalışma çıkar! Bundan dolayı bu türden hizmetlerin profesyonel bir firmadan alınması önemlidir!

Boş Ev Temizlik Aşamaları

Tertemiz bir eve taşınmak herkesin hayalidir. Gerçeklerle hayaller bazı durumlarda birbirini tutmuyor. Pırıl pırıl ev hayali kurarken kirli bir evle karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Ama üzülmeyin. Boş ev temizliği hizmeti veren şirketler sizlere hayalinizdeki evi sunacaktır. Elemanlar eve girdiklerinde şefin gözetiminde bir rota belirler. Belirlenen rotada öncelik evdeki çöpün kaldırılmasıdır.

Çöp olarak görülen her şey büyük çöp poşetlerine yerleştirilerek atılır. Görünen pislikler toplandıktan sonra ortam yüksek emiş gücüne sahip makinelerle süpürülür. Süpürme işleminin endüstriyel makinelerle yapılması bütün tozun ve pisliğin ortadan kaldırılması için çok önemlidir.

Boş Ev Temizliğinin İşlemleri

Yapılacak olan temizliği içeriğine dahil olan işlemler oldukça geniştir. İşlemler şunlardır;

  • Mutfağın yemek yapılacak, yenilecek yani kullanılacak hale getirilmesi; Mutfağın dolaplarının içi dışı, kalebodurları, tezgahı, beyaz eşyaları temizliğe dahildir.
  • Salonun temizlenmesi; salonun zemininde bulunan lekelerin çıkarılması, duvarlarının silinmesi, camlarının silinmesi ve bütün detayların en ince ayrıntısına kadar temizlenmesi gerekir.
  • Banyoların temizlenmesi, Belki boş ev temizliğinde en zor yerlerden biri tuvalet ve banyoların temizlenmesidir. Işıl ışıl bir görüntü elde edebilmek için çok ince işçilik gerektirir.
  • Odalar, aydınlatma panelleri, ana giriş kapısı ve camların silinmesi boş ev temizliği işlemleri arasındadır.

Siz de https://www.bagcigrup.com.tr/hizmetlerimiz/bos-ev-temizligi/ internet sayfasını ziyaret ederek; kaliteli bir temizlik hizmeti alabilirsiniz!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking Dead'de
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking...
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor