Şokopop'tan Yeşilçam 101 belgesel serisi

Şokopop, BluTV’ye özel ‘Yeşilçam 101’ serisini hazırladı. İlk bölümü geçtiğimiz günlerde izleyicilerle buluşan seri ile Şokopop, ‘Yeşilçam’ın çıkardığı nostaljik yolculuğun bilinmeyen duraklarına uğrayarak tozlu sayfaları aralıyor.

Reklam
Şokopop'tan Yeşilçam 101 belgesel serisi
03 Mayıs 2021 - 12:25

BluTV’nin ilk dönem dizisi ‘Yeşilçam’ın yayınlanan ilk dört bölümü ile izleyiciyle buluştu. BluTV diziden yola çıkarak fark yaratan belgeselleriyle herkesin beğenisini kazanan Şokopop ile ‘Yeşilçam 101’ adlı belgesele imza attı. İlk bölümü geçtiğimiz Cumartesi günü yayınlanan ve de nostalji tutkunlarına giriş dersi niteliğindeki bu belgesel, Yeşilçam Sineması’na dair detaylı bir rehber özelliği taşıyor.

Yaptığı derinlemesine araştırmalarla işlediği konuyu tüm boyutlarıyla paylaşan Şokopop, Yeşilçam 101’ belgesel serisi ile Türkiye’nin kültürel tarihinde büyük bir yere sahip Yeşilçam Sineması’nın bilinmeyenlerini gözler önüne seriyor. ‘Hazırlık’, ‘Çekim’ ve ‘Dağıtım’ bölümlerinden oluşan belgesel serisi, o dönemin görünmeyen kahramanlarından sinema camiasının perde arkasına kadar birçok farklı noktaya dikkat çekiyor.

‘Yeşilçam 101’, yeni bölümleri ‘Çekim’ ve ‘Dağıtım’ ile 8 Mayıs Cumartesi günü  BluTV’de yayınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum