Sergi: İçimizdeki Şeytan
Reklam

Sergi: İçimizdeki Şeytan

Ufuk Altunkaş “İçimizdeki Şeytan” sergisinin 2020 gibi kaotik bir yıla denk gelmesi ve sancılı bir yaratım süreci olmasına rağmen Ekim ayı içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi.

24 Haziran 2020 - 16:11

Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinden ötürü Fotoğraf Sanatçısı Ufuk Altunkaş geçtiğimiz Nisan’da gerçekleşmesi gereken İçimizdeki Şeytan (Inner Demon) sergisini diğer birçok sanatçı gibi ertelemek zorunda kalmıştı. Normalleşme sürecine geçişten sonra tekrar hazırlıklarına başlayan Ufuk Altunkaş bu sergide 7 ölümcül günahtan esinlenerek insanların iç benliğindeki kötü duyguları ve arzularını fotoğraflamayı planlıyor.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Ufuk Altunkaş şöyle dedi;

“Bana bu fikirlerim için kızabilir insanlar ama ne yazık ki insanların şeytani dürtüleriyle hareket ettiklerine inanıyorum. Esin kaynağım da "7 ölümcül günah”. Sergilerimden 1 kişi bile feyz alsa oldukça mutlu oluyorum. Çünkü benim için her zaman nitelik, niceliğin önünde oldu. Sadece insanların kendi içgüdülerini fark edip bu konularda kendilerine bir öz eleştiri yapmasını sağlamak istiyorum. En azından ateşi büyütmek değil de, yakmaya çalışıyorum diyelim. O kötü içgüdüleri günlük hayatımızda deneyimlediğimiz şekilde insanlara sunmak istiyorum. Amaç hepimizi kendimizle yüzleştirmek. En azından bunu başarabilirsem ne mutlu bana” .

Ufuk Altunkaş “İçimizdeki Şeytan” sergisinin 2020 gibi kaotik bir yıla denk gelmesi ve sancılı bir yaratım süreci olmasına rağmen Ekim ayı içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi.7

Ufuk Altunkaş Hakkında;

Fotoğraf hayatına 2003 yılında başlayan 35 yaşındaki Ufuk Altunkaş eğitim hayatına sırasıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi , Berlin Humboldt Üniversitesi ve Berlin Sanat Akademisi’nde devam etti. Uzun yıllar İngiltere ve Almanya’da yaşayan Ufuk Altunkaş Contemporary İstanbul gibi bir çok uluslararası sanat organizasyonunda gerçekleştirdiği 10 adet fotoğraf sergisinin yanı sıra günümüzde de bir çok moda markası için reklam ve kampanya fotoğrafları çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarına günümüzde İstanbul’da devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu
Mürekkep Kısa Film Söyleşileri: Bülent Çolak
Mürekkep Kısa Film Söyleşileri: Bülent Çolak