Konstantiniyye Oteli, yeni baskısı ile yeniden okuru selamlıyor
Reklam

Konstantiniyye Oteli, yeni baskısı ile yeniden okuru selamlıyor

İnkılâp Kitabevi, Konstantiniyye Oteli’nin yeni baskısını, yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilmiş son hali ile edebiyatseverlere sunuyor.

04 Mayıs 2020 - 15:20

Romanları 40 dilde yayınlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli romanında okurlarına bir İstanbul panoraması çiziyor. İstanbul’un kaymak tabakasını, alt sınıfları ve hatta ölülerin ruhlarını buluşturup başarılı bir iş kadını olan Zehra’nın gözünden anlatıyor. Romanının arka fonuna, İstanbul’un köklü tarihini alan Livaneli onlarca karakteri, geçmişi Bizans’a dayanan bir otelin açılışına konuk ediyor. Usta kalem, güç ve yönetim ilişkilerinden romantizme ve “başına sevda gelenlere” kadar uzanan, geniş bir yelpazede insan ruhunu didik didik ediyor. Prof. Onur Bilge Kula’nın deyişiyle “senfonik bir roman” olma özelliği taşıyan Konstantiniyye Oteli, İstanbul’da yüzyıllardır süren cümbüşü anlamak açısından Türk edebiyatında önemli bir yer tutuyor.

İnkılâp Kitabevi, Konstantiniyye Oteli’nin yeni baskısını, yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilmiş son hali ile edebiyatseverlere sunuyor. Ocak 2020’de imzaladığı sözleşme ile eski ve yeni tüm kitaplarını İnkılâp Kitabevi’ne emanet eden Livaneli’nin diğer kitaplarının tekrar baskıları da ilerleyen aylarda yine İnkılâp Kitabevi tarafından yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nuh Tepesi Filmi HBO'da gösterilecek
Nuh Tepesi Filmi HBO'da gösterilecek
Çanakkale için bienal vakti: 7. Çanakkale Bienali başlıyor
Çanakkale için bienal vakti: 7. Çanakkale Bienali başlıyor