İzmir responsive web tasarım hizmeti nereden alınır?
Reklam

İzmir responsive web tasarım hizmeti nereden alınır?

Esnek tasarımlar, portre ve manzara modlarına sahip cihazlara mükemmel uyum sağlar. İzmir Responsive bir tasarım oluşturmak için kullanılabilecek birçok CSS ızgara sistemi vardır.

02 Nisan 2020 - 20:48

2011-2012 tarihine kadar web siteleri 960 piksel gibi sabit bir genişlikte oluşturulabilir. Tüm kullanıcıların aşağı yukarı tutarlı bir deneyim kazanması bekleniyordu. Ancak şimdi tabletler, netbook’lar ve akıllı telefonlar var. Kullanıcılar Web’de mobil cihazlarında eskisinden daha sık geziniyorlar. Bu nedenle, son kullanıcının küçük ekranda tatmin edici bir deneyime sahip olması çok önemlidir. Sürekli genişleyen tarayıcı ve cihaz manzarasının çözümü, bir web sitesinin birden fazla cihaza ve ekrana uyum sağlamasına izin veren HTML5 ve CSS3 ile oluşturulmuş İzmir Responsive bir web tasarımıdır.

Ayrıntılar https://www.izmirweb.com.tr/izmir-responsive-web-tasarim/   linkinden ulaşabilirsiniz.

Ethan Marcotte (2014) “İzmir Responsive web tasarımı” terimini kullanmıştır. List Apart makalesinde üç mevcut tekniği birleştirdi (esnek ızgara düzeni, esnek görüntüler ve medya ve medya sorguları). Bu tez esnek düzenleri ve medya sorgularını açıklamaya odaklanmaktadır.

İzmir Responsive Web Tasarım

Esnek Yerleşimler

Esnek tasarımlar, portre ve manzara modlarına sahip cihazlara mükemmel uyum sağlar. İzmir Responsive bir tasarım oluşturmak için kullanılabilecek birçok CSS ızgara sistemi vardır. İzmir Responsive ızgaralar CSS’de çeşitli yöntemler kullanılarak yapılır: negatif kenar boşlukları, kutu boyutlandırma: kenarlık kutusu, tablo ekranını kullanma, flexbox kullanma. Daha fazla bilgi için  https://www.izmirweb.com.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Negatif marjlar

Bu yöntem, her blok arasında sabit bir kenar boşluğu olan ızgara blokları oluşturmak için negatif kenar boşlukları kullanır. CSS’deki negatif kenar boşlukları, bir belgedeki nesnelerin çakışmasına izin veren değerlerdir (Mozilla Developer Network, 2014). Örnek: Negatif Kenar Boşlukları

Kaynak: https://www.izmirweb.com.tr/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Netflix, Türkiye’de ofis açacak
Netflix, Türkiye’de ofis açacak