Sayfa dışı SEO nedir, nasıl uygulanır?
Reklam

Sayfa dışı SEO nedir, nasıl uygulanır?

Arama motoru sıralamalarınızı etkileyebilecek farklı sayfa dışı SEO faktörlerinden bazıları şunlardır...

02 Nisan 2020 - 20:44

Kuruluşunuzun kontrol ettiği sayfa içi SEO öğelerine ek olarak, sıralamanızı etkileyebilecek sayfa dışı SEO faktörleri de vardır. Bu sayfa dışı faktörler üzerinde doğrudan kontrolünüz olmasa da, bu faktörlerin lehinize sonuçlanma şansınızı artırabileceğiniz yollar vardır. Ayrıntılar https://www.izmirseo.com.tr/sayfa-disi-seo/   linkinden ulaşabilirsiniz.

Sayfa Dışı SEO

Arama motoru sıralamalarınızı etkileyebilecek farklı sayfa dışı SEO faktörlerinden bazıları şunlardır:

Güven

Güven, bir sitenin Google sıralamasında giderek daha önemli bir faktör haline gelmektedir. Google, ziyaretçilerin güvenebileceği meşru bir siteniz olup olmadığını bu şekilde belirler. Güveni artırmanın en iyi yollarından biri, yetkisi olan sitelerden kaliteli geri bağlantılar oluşturmaktır.

Bağlantılar

Sayfa dışı SEO oluşturmanın en popüler yollarından biri geri bağlantılardır. Burada dikkatli olmak istiyorum linkler ile spam sitelerini sitenizin arama motorlarından yasaklanmış almak için hızlı ve kolay bir yoludur. Bunun yerine, kaliteli içerik oluşturan ve sitenize kendi içeriğiyle bağlantı kuracak olan etkileyiciler ve hayranlarla ilişkiler kurmak için zaman ayırın.

Sosyal

Bir başka önemli sayfa dışı SEO faktörü, beğeniler ve paylaşımlar gibi sosyal sinyallerdir. SEO’yu artırmak söz konusu olduğunda, etkileyicilerden kaliteli paylaşımlar aramak istersiniz. Ne kadar kaliteli içerik yayınlarsanız, insanların içeriğinizi başkalarıyla paylaşmasını sağlama olasılığınız o kadar artar.

İzmir Kurumsal SEO

Pazarlama programları, İzmir kurumsal seo başta olmak üzere hedefleri uyumlu olması gereken birçok farklı paydaştan oluşabilir. Bu, işletme, web kullanıcıları ve proxy tarafından Google’ın ihtiyaçları karşılanacaksa, işletme işlevleri arasındaki potansiyel çakışmaları çözmek ve arama motoru optimizasyonunu (SEO) stratejik bir düzeye çıkarmak anlamına gelir. Bu teknik incelemede İzmir SEO, optimum ve sürdürülebilir sonuçların nasıl elde edileceğini inceler.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), siteye daha fazla trafik çekmek için ücretli olmayan arama motoru sonuç sayfalarında (SERPS) bir web sitesinin konumunu iyileştirme veya “sıralama” işlemidir.

SERPS, bir kullanıcı bir arama motoruna belirli bir kelime veya kelime öbeği (genellikle “anahtar kelimeler” olarak bilinir) girdiğinde görüntülenen önerilen web sayfalarının ve video ve sosyal medya gibi diğer içeriklerin listeleridir. İçerik, arama motorunun kullanıcının sorgusuyla en alakalı olduğunu düşündüğü şeye göre sıralanır. Bu işleme “doğal” veya “organik” arama denir.

Ücretli arama sonuçlarını “Reklamlar” veya “Sponsorlu” yerleşimler şeklinde ekleyin. Örneğin Tıklama Başına Ödeme (PPC) modelinde şirketler, listelenmek istedikleri anahtar kelimelere teklif verir ve bir kullanıcı girişi her tıkladığında ücretlendirilir.

İzmir Kurumsal SEO

Doğal Arama (SEO), İzmir Kurumsal SEO

Doğal arama, bir web sitesine gelen trafiğin çoğunu sağlayabilir. Bu nedenle, bir sitenin SERP’ler içindeki sırası hayati önem taşır çünkü çoğu kullanıcı ilk iki arama sonucu sayfasının ötesine bakma eğilimindedir.

Kısa bir süre önce reklam ağı Chikita tarafından yayınlanan bir araştırma, Google’ın arama sonuçlarının ilk sayfasında listelenen web sitelerinin, tüm sayfaların % 92’sini oluşturduğunu ve bir sayfadan ikinci sayfaya geçerken trafiğin yüzde 95 oranında azaldığını buldu. Üçüncü sayfada listelenen siteler, oluşturulan tüm trafiğin yalnızca yüzde 1,1’ini oluşturdu.

Ancak bugün birçok büyük şirket, çevrimiçi işletmeler lider bir konum oluşturdukları ya da daha çevik ve dijital meraklı rakipler tarafından geride bırakıldıkları için bu eğrinin arkasında kalıyor. Daha fazla bilgi için  https://www.izmirseo.com.tr/izmir-kurumsal-seo/    linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu, daha büyük markaların bir tür arama motoru pazarlamasının yer aldığı bir web sitesi ve dijital stratejisi olmadığı anlamına gelmez. Gerçekten de, çoğu geleneksel pazarlama biçimlerine benzer olduğu göz önüne alındığında, PPC modelini sağlam bir şekilde anlayacaktır, yani bir bütçe belirlenir ve sonuçlar ölçülebilir.

İkincisi, belirli bir reklamı tıklayan görüntüleyen sayısını ifade eden ve reklam gösterimlerine veya genel arama hacmine dayanan tıklama oranı (TO) ile elde edilir.

Bununla birlikte, SEO modelini kavramak çok daha zordur ve zaman içinde kademeli olarak iyileşme sağlayan belirli faaliyetlere uzun vadeli bir taahhütte bulunmakla ilgilidir. Üst yönetim çoğu zaman bir nevi ‘kara büyü’ olarak algıladıkları şeylere neden yatırım yapmaları gerektiğine dair gerekçe arayaca

Kaynak: https://www.izmirseo.com.tr

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Netflix, Türkiye’de ofis açacak
Netflix, Türkiye’de ofis açacak