İTÜ’de ArchCAREER Zirvesi
Reklam

İTÜ'de ArchCAREER Zirvesi

Mimarlıkla ilgili ilk ulusal zirve olan ArchCAREER, üçüncüsü ile geri dönüyor. Mürekkep Haber’in basın sponsorları arasında yer aldığı etkinlik, 26 – 27 Mart tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

22 Mart 2021 - 19:28 - Güncelleme: 22 Mart 2021 - 19:33

İstanbul Teknik Üniversitesinin çalışkan öğrenci kulüplerinden ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen ve mimarlıkla ilgili ilk ulusal zirve olan ArchCAREER, üçüncüsü ile geri dönüyor. Mürekkep Haber’in basın sponsorları arasında yer aldığı etkinlik, 26 – 27 Mart tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından katılımcıları ve her biri kendi alanlarında uzman konuşmacıları bir araya getirmeyi planlayan ArchCAREER Zirvesi’nin temelinde mimarlık, tasarım ve kariyer olmak üzere üç kavram yatıyor.

Tasarla, Keşfet, Genişlet

 “Kendi Kariyerini Tasarla” fikriyle katılımcıların, konuşmacıların tecrübelerinden ve sponsorlarla kurdukları iletişim aracılığıyla kendi kariyerlerini tasarlamaları amaçlanıyor.

 “Kendini Keşfet” fikriyle ArchCAREER kapsamında daha önce ulaşamadıkları ancak aslında tasarımlarının temelini oluşturacak yönlerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Zirve, bu kapsamda "Biz iş yaratmıyoruz. Ben bizim birer kâşif olduğumuza inanıyorum." diyerek mimarların başta kendileri olmak üzere; bulundukları çevreyi, nesneleri, tüm bunların bağlamını ve daha nicesini keşfedenler olduğunu dile getiren Mimar Glenn Murcutt'a kulak veriyor.

Zirve ayrıca görmenin, gördüğünü fark etmenin; algılamanın, algılama biçiminin; düşünmenin, düşündüğünü aktarabilmenin ve hayal edebilmenin, hayalini gerçekleştirebilmeyle oluşturulan Mimarlık için, Mimarlık’ın farklı disiplinlerle olan ilişkilerinin üzerine eğiliyor, “Bakışını Genişlet” fikir akımıyla katılımcılara farklı yönleri sunmayı amaçlıyor.

Uzman Konuşmacılar

ArchCAREER Zirvesi’nin bu yılki etkinliklerinde Selin Gürdere Akdur, Alper Derinboğaz, Ahmet Burçin Gürbüz, Havva Alkan Bala, Bihter Çelik, Ozan Avcı, Irmak Özman, Zuhal Kol, Özgen Osman Demirbaş, Güven Çatak, İdil Yücel İnal ve Asena Kumsal Şen Bayram katılımcılara konuşmacı olarak kendi bilgi ve tecrübelerini aktaracaklar.

Etkinlik Kaydı Nasıl Yapılacak?

Zoom ve Youtube platformlarından düzenlenecek etkinliğe katılım sağlamak için aşağıdaki linkten ücretsiz olarak kayıt yapılması gerekiyor.

https://biletino.com/tr/e-b4n/archcareer-2021/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking Dead'de
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking...
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor