İş Güvenliği & İş Ayakkabısı
Reklam

İş Güvenliği & İş Ayakkabısı

Çalışan işçilerin sağlığı açısından iş yeri bu ekipmanları tedarik etmek durumundadır. İş güvenliği için kullanılacak malzemeler arasında ayakkabı da hayati önem taşır. Ağır cisimlerin, sivri uçlu metallerin düşme ihtimali göz önüne alınarak bu ayakkabılar çalışan işçi için olması gereken ürünlerdir.

13 Temmuz 2020 - 15:24

Birçok iş sektöründe çeşitli iş kıyafetleri kullanılır. Yapılacak işe göre, iş güvenliği açısından tercih edilmesi gereken bu kıyafetler sağlık bakımından giyilmelidir. İş yerinde oluşabilecek türlü tehlikeler ve olası kazaların önüne geçilmesi için iş güvenliği ürünleri önemlidir. Düşebilecek eşyalar, kimyasal maddeler, sağlığı tehdit edebilecek her türlü hasarlı durumdan korunabilmek için farklı iş güvenliği ürünleri bulunur. Koruyucu başlıklar, yanmaz nitelikte kumaşlar, yarı Çelik iş ayakkabısı, koruyucu gözlükler vb. gibi ürünler iş güvenliği ürünlerine örnektir. Çalışılan alanı daha güvenli hale getirmek ve çalışanların güvenliğini sağlamak önemli bir husus ve zorunluluktur. Kimyasal madde içeren ürünleri solumak akciğerlerde oluşabilecek deformasyonları önlemek için maske, düşebilecek her türlü eşyalar için koruyucu başlıklar, ayakları korumak için ise iş ayakkabısı https://www.hamdikucuk.com.tr/is-ayakkabilari1 tercih edilmelidir.

Çalışan işçilerin sağlığı açısından iş yeri bu ekipmanları tedarik etmek durumundadır. İş güvenliği için kullanılacak malzemeler arasında ayakkabı da hayati önem taşır. Ağır cisimlerin, sivri uçlu metallerin düşme ihtimali göz önüne alınarak bu ayakkabılar çalışan işçi için olması gereken ürünlerdir. Deformasyonlara ve delinmelere karşı koruyucu olmalıdırlar. Uzun süreli kullanımlar da koruyuculuğu kadar rahat olması da büyük önem taşımaktadır. Taban yapıları kaymaz ve düz olmalıdır. Taban kısmı herhangi bir kimyasaldan yağdan ve sudan etkilenmemelidir. Birçok farklı meslek gruplarında kullanılan bu ürünler yapılacak işin uygunluğuna göre tercih edilmelidir.

Elektrik sektöründe tercih edilecek ayakkabı elektriğe karşı yalıtkan özellikte olmalıdır. Yarı Çelik malzemeden üretilen bu ayakkabılar ayakları sıkışmalara karşı koruyup güvende kalmasını sağlamaktadır. Burun bölümünde 0.6 mm veya 1 mm Çelik muhafaza edilmesi gerekir. Bu Çelik sayesinde ayak parmakları herhangi bir tehlike durumunda korunmuş olur. Aynı zamanda 25 kg ağırlığında bir cismin düşmesi durumunda zarar görmemeli ve ayakları korumalıdır. Ayakkabıların üzerinde imalatçı yerin adı, imalat tarihi, üretildiği işletmenin adı ve ayakkabı numarası yazmalıdır. İnternet üzerinden birçok siteden bu tarz iş güvenliği ekipmanları tedarik edilebilir ve birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Daha fazla model ve daha fazla her türlü iş güvenliği malzemesi için https://www.hamdikucuk.com.tr/is-guvenligi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Beyhan Budak: Bu kitap, insanlara travmaları ile yüzleşmesi için bir fırsat sunuyor
Beyhan Budak: Bu kitap, insanlara travmaları ile yüzleşmesi için...
Selma Ergeç, Atiye'nin üçüncü sezonuna dahil oldu
Selma Ergeç, Atiye'nin üçüncü sezonuna dahil oldu