Güncel kültür sanat haberleri Mürekkep Haber'de seni bekliyor

2011 yılından bu yana 9 yıldır kültür sanat haberleri yayınlayan Mürekkep Haber takip edilebilecek önemli bir kültür sanat sitesidir. Gerek Mürekkep Haber sitesinde gerekse bütün sosyal medya hesaplarında güncel sanat haberleri yayınlamakta ve kültür sanat alanında deneyimli editör kadrosuyla olabildiğince sanata katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Reklam
Güncel kültür sanat haberleri Mürekkep Haber'de seni bekliyor
20 Mayıs 2020 - 07:11 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 - 07:20

Türkiye’de belki de en az takip edilen haber kategorilerinden bir tanesi sanat haberleri. Belki Türkiye gündemin yoğun oluşu belki de sanata olan ilginin azlığı sanat haberleri takip edilme oranlarını da haliyle fazlasıyla etkiliyor. Bunun yanında kültür-sanat sitelerinin azlığı yahut büyük haber sitelerinin gölgesinde kalışı kültür sanat haberlerine olan erişimi zorlaştırıyor. Kültür sanat haberleri son dakika haberi olmadığı için de takipçiler bu takım siteleri diğer sitelere oranla daha az takip ediyor. Belki birkaç günde bir belki de haftalık olarak bu siteler göz ucuyla taranıyor.

Aslında yoğun gündemde en çok takip edilmesi gereken kategorilerin başında sanat haberleri gelmesi gerekiyor; çünkü siyaset yahut artık holiganvari bir üslupla sunulan spor haberleri takipçileri keyiflendirmek yerine aslında çok daha fazla strese sokuyor. Halbuki sanat siteleri daha fazla takip edilse kültür sanat etkinlikleri neler, sanatta bugün, güncel sergi ve sanat haberleri gibi başlıklarda doyurucu bilgiler edinilebilecek ve takipçiler sanata daha fazla vakit ayırabileceklerdir.

Günümüz çoğu zaman magazin haberleri ile kültür sanat haberleri birbirine karıştırılmaktadır. Bunun temel nedeni özellikle magazin basının her ünlüye bir sanatçıymış gibi yaklaşıp bu kişileri halka bu şekilde lanse etmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden de takipçiler sanat haberi ve magazin haberlerini ayırt etmekte zorlanmaktadır. Hatta düz sanat haberleri yerine ilginç sanat haberleri arayışı içine girmektedirler.

2011 yılından bu yana 9 yıldır kültür sanat haberleri yayınlayan Mürekkep Haber takip edilebilecek önemli bir kültür sanat sitesidir. Gerek Mürekkep Haber sitesinde gerekse bütün sosyal medya hesaplarında güncel sanat haberleri yayınlamakta ve kültür sanat alanında deneyimli editör kadrosuyla olabildiğince sanata katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Özgün sanat haberleri, güncel köşe yazıları, sanatı sahiplenen anlayışı ile rakip kültür sanat sitelerine fark atmaktadır.

Sen de bir an önce sanat haberlerini takip etmek istiyorsan Mürekkep Haber’in Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube hesaplarını takip edebilir, www.murekkephaber.com üzerinden kültür sanat haberleri gelişmelerini dakika dakika öğrenebilirsin. Yine aynı şekilde beğendiğin haberleri paylaşabilir, benim de fikrim var diyorsan yorum bölümüne fikirlerini yazabilirsin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum