Bulut Reyhanoğlu kimdir?
Reklam

Bulut Reyhanoğlu kimdir?

Bulut Reyhanoğlu kimdir? İşte Bulut Reyhanoğlu hayatı...

23 Mayıs 2020 - 17:23

1962 yılında İstanbul’da doğan Bulut Reyhanoğlu, işletme eğitiminin ardından tekstil ihracat sektöründe 30 yıla yakın süre çalıştı ve halen danışman olarak bu sektörde faaliyet göstermeye devam ediyor.

2011 yılında Cam Film yapımı olan, Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yönettiği “ZENNE” filmine dışardan yapım desteği veren Reyhanoğlu, aynı yönetmenlerin ikinci filmi “Çekmeceler”de ise yürütücü yapımcılığı üstlendi ve filmin festival sürecini yönetti.

2018 yılında Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı “Anons” filminde ‘executive producer’ olarak yer aldı.

Online kısa film izleme platformu olan Shortbyshort sitesinin kurucusu ve sahibidir.

2019 yılında kısa filmlerin üretilmesine katkı sağlamak amacıyla ortak bir çalışma grubu kuran Bulut Reyhanoğlu, bu filmlerin kolektif bir çalışmayla üretilmesi için Yapımcılık Akademisi ile birlikte “Yapımcı–Yönetmen Buluşmaları” başlıklı bir çalışma grubu başlattı. Proje kapsamında şu an için, çekilmiş ve çekim aşamasında olan 5 kısa film bulunuyor.

Okan Üniversitesi ile birlikte FilmYAP! atölyesini gerçekleştirdi.

Sinema Destekleme Kurulu’nun 2019 yılında, ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen projesinde destekleme kararı aldığı 2 projenin yapımcısı olan Reyhanoğlu, önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak bir sinema filmi ve bir belgesel filminin de yapımcılığını üstleniyor ve hazırlıklarını sürdürüyor.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını süresince kısa film yönetmenleri ile “Her Gün 1 Yönetmen” ve sektör profesyonelleri ile “Kısa Kısa Söyleşiler” başlıklı söyleşiler yapmayı sürdüren Bulut Reyhanoğlu, bir yandan da yeni projelerine hazırlanıyor.

FİLMLER

Anons / The Announcement – 2018 / Fiction 

Çekmeceler/ Drawers – 2015 /Drama/Mystery

ZENNE / ZENNE DANCER – 2011 / Biography/Drama

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’nin en güzel kanyonları
Türkiye’nin en güzel kanyonları
Beyoğlu Sineması'dan 'yeniden açılış'a özel seçki
Beyoğlu Sineması'dan 'yeniden açılış'a özel seçki