Borusan Müzik Evi'nin bu haftaki konuğu Hezarfen Ensemble

Borusan Klasik’teki, her Cuma 23.00-24.00 arası yayınlanan “Borusan Müzik Evi” programında 26 Haziran Cuma günü Hezarfen Ensemble var.

Reklam
Borusan Müzik Evi'nin bu haftaki konuğu Hezarfen Ensemble
24 Haziran 2020 - 15:56

Topluluk, pek çok defa Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşmuş, her projesinde “yeni”yi, “bugün”ü müzik deneyimi üzerinden izleyicilerine sundu. Mekânımızda, 2019’da Şevket Akıncı ile buluşan Hezarfen Ensemble, bu konserde Escher Chronicles albümünü paylaştı. 2018’de Fallen Angels, 2015’te de Batı Yakasının Hikâyesi festivali kapsamında Amerikan Postminimalistleri konserinde dünya ve Türkiye prömiyerlerine imza attı.

Çağdaş müziği tanıtmayı kendine hedef edinen Hezarfen Ensemble, kültürlerarası projeler, disiplinlerarası performanslar ve müzisyen buluşmaları yoluyla hem besteciliğin yeni dilini sunuyor hem de “yeni” izleyiciliğin imkânlarını sorguluyor.

Borusan Müzik Evi’nin kıdemli konuğu Hezarfen Ensemble, programda geçmiş yıllardaki konserlerinden çağdaş bir müzik seçkisi sunacak. Programın tekrarı bir sonraki Cuma günü 12.00 ve Pazar günü 21.00’de; tekrarlarından sonra ise, bu seçki Borusan Sanat’ın Spotify hesabında her an ve her yerde sizinle.

“Borusan Müzik Evi”nin ilerleyen günlerinde ise Amy Salsgiver (sa.ne.na), Mercan Dede, Necati Tüfenk & Can İnandım, Berke Can Özcan ve Burak Özdemir dinleyicilerimizle buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum