Zorunlu Deprem Sigortasında Güncel Fiyatlar 2020
Reklam

Zorunlu Deprem Sigortasında Güncel Fiyatlar 2020

Konut sahiplerinin deprem sigortası yaptırması için ne kadar bütçe ayırmaları gerektiği konusunda internette çok sayıda araştırma yapılıyor. Çünkü dask poliçe sorgulamasını öğrenmek için en ideal platformlardan biri bu sitedir. Sadece tek tıkla fiyat öğrenmek mümkün olabiliyor.

20 Mayıs 2020 - 13:00

Türkiye deprem kuşağında yer alan ülkeler arasında yer alıyor ve daha önce yaşanan deprem felaketleri bu gerçeği zaten gözler önüne seriyor. Depremi önlemek elbette mümkün değil. Ancak bu felaketin neden olabileceği maddi zararların karşılanmasını sağlamak mümkün olabiliyor. Bu noktada devreye DASK yani zorunlu deprem sigortası giriyor. Artık tüm ev ve iş yerlerinin deprem sigortası ile teminat altına alınması gereklidir.

Akıllara gelen ilk soru ise güncel fiyatlar oluyor. Konut sahiplerinin deprem sigortası yaptırması için ne kadar bütçe ayırmaları gerektiği konusunda internette çok sayıda araştırma yapılıyor. Aslında bu tür araştırmalar ile zaman kaybetmek yerine generali Sigorta internet sitesine tıklamak çok daha pratik bir yöntem oluyor. Çünkü dask poliçe sorgulamasını öğrenmek için en ideal platformlardan biri bu sitedir. Sadece tek tıkla fiyat öğrenmek mümkün olabiliyor.

Deprem Sigortası Binaların Hangi Bölümlerini Kapsıyor?

Zorunlu deprem sigortası yaptırıldığında binaların hangi bölümlerinin teminat altına alındığı da merak edilebilir. Ayrı ayrı teminat kapsamına alınan bina bölümlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

o   Sahanlıklar     

o   Temeller        

o   Çatılar

o   Asansörler     

o   Tavanlar ve tabanlar 

o   Bağımsız bölümleri ayıran duvarlar

o   Koridorlar      

o   Bacalar          

o   Merdivenler  

o   Ana duvarlar  

o   Baca/istinat duvarları

Halk arasında deprem sigortasının sadece deprem esnasında zarar gören bina ve bölümlerini teminat altına aldığı düşünülüyor. Oysa depremden kaynaklanan tsunami, yer kayması, yangın gibi durumlar da teminat kapsamında dahildir. Yani deprem sırasında ve deprem kaynaklı olan çıkan bir yangında binanın zarar gören bölümlerinin masraflarının karşılanması zorunlu deprem sigortası ile mümkün olabiliyor. Bu ve benzeri bilgilerin de generali.com.tr adresinde detaylı bir şekilde yer aldığını aktaralım.

Sadece 1 dakika içerisinde zorunlu deprem sigortası için en iyi teklifi almanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla internet araştırmaları ya da fiyat araştırmaları için uzun uğraşlar verilmesine hiç gerek kalmıyor. Gereksiz bir zaman kaybı yaşamak yerine tercihini bu internet sitesine tıklamaktan yana kullananların sayısının da gün geçtikçe artığını belirtmek gerekiyor. Hemen tıklayarak en güncel ve en iyi fiyat tekliflerini alabilir, siz de DASK işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nuh Tepesi Filmi HBO'da gösterilecek
Nuh Tepesi Filmi HBO'da gösterilecek
Çanakkale için bienal vakti: 7. Çanakkale Bienali başlıyor
Çanakkale için bienal vakti: 7. Çanakkale Bienali başlıyor