Yaz tatilinde ATV safari keyfi
Reklam

Yaz tatilinde ATV safari keyfi

Tatil deyince aklınıza yalnızca yüzmek ve güneşlenmek gelmiyorsa Marmaris ATV safari turları ile renkli bir tatil geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

14 Mayıs 2020 - 23:05

İster ailenizle isterseniz arkadaşlarınızla katılabileceğiniz Marmaris ATV Safari turları yaz tatilinizin en unutulmaz anlarını oluşturacak. Tatil deyince aklınıza yalnızca yüzmek ve güneşlenmek gelmiyorsa bu aktivite ile renkli bir tatil geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

Marmaris ATV Safari Turu Planı

ATV safari turları sabah saat 10:00 ile öğleyin saat 13:00 arasında gerçekleşiyor. Toplamda üç saatlik aktivitenin ortalama bir buçuk saatlik kısmını araç üzerinde geçiriyorsunuz. Geri kalan süreler ise yolculuk, toplanma ve eğitim gibi alanlardan oluşuyor.

Tura adını yazdıran katılımcılar sabah saat 09:00’dan itibaren kaldıkları otellerin kapısından alınmaya başlıyor. Otelden alınan katılımcılar topluca hareket için seçilen toplanma yerlerine götürülüyor. Burada diğer katılımcıların da gelmesi beklendikten sonra saat 10:00 civarında safari turunun yapılacağı alana hareket ediliyor. Konvoy halinde yapılan bu yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor.

20 dakika sonunda ATV safari turu için özel olarak seçilen parkurun olduğu alana ulaşılıyor. Burada engebeli yollar, keskin virajlar ve dere yataklarından oluşan parkur katılımcılara tanıtılıyor. Sonrasında katılımcılara tur boyunca mutlaka kullanmaları istenen kasklar dağıtılıyor ve ardından teknik eğitime geçiliyor.

ATV Safari Turu Eğitimi

ATV denen safari araçlarını kullanmak için ehliyet sahibi olma şartı aranmıyor ancak yine de kısa bir teorik eğitime ihtiyaç duyuluyor. İşletmenin uzman eğitmen kadrosu tarafından verilen bu eğitim hem araç tanıtımını hem de alınması gereken güvenlik önlemlerini içeriyor. Özellikle aktiviteye ilk kez katılan kişilerin bu eğitimi can kulağı ile dinlemeleri isteniyor çünkü hemen ardından araçların teslimi yapılıyor.

Tur boyunca bir uzman görevli kendi aracı ile sürekli katılımcılar ile birlikte hareket ediyor. Olası bir olumsuzlukta hemen müdahale etmek için hazır bekliyor. Ayrıca acil durumlar için sargı bezi, oksijenli su ve bilimum ilk yardım malzemesi de hazırda bulunuyor.

Fotoğraf Çektirmeyi Unutmayın

ATV safari turu boyunca ekipte görevli profesyonel bir fotoğrafçı tarafından sürekli olarak pozlar yakalanıyor ve herkesin araç kullanırken videosu çekiliyor. Tur bitiminde isteyen katılımcılar belli bir ücret ödeyerek bu görselleri satın alabiliyor. Siz de bu turda yaşadığınız anları ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

ATV Safari Turu Fiyatları

Aktivite için belirlenen fiyatlar bir araç için tek kişi kullanacaksa 15 Euro iki kişi kullanacaksa 20 Euro şeklinde belirlenmiş durumda. Bu fiyatın içinde otelden alınma, verilen eğitim, güvenlik ekipmanları ve katılımcılara yapılan sigorta da dahil ediliyor.

ATV Safari Turu Güvenli Mi?

Marmaris ATV safari turları için güvenlik durumu iki kapsamda ele alınır. Birincisi araç güvenliği ikincisi ise alınan önlemler. Araçların güvenli olması için sürekli olarak kontroller sağlanmaktadır. Her binişten önce araçlar incelenir. Kişisel önlemlerde ise en öne çıkan etmen kask kullanımıdır. Kaslar tur kapsamında her katılımcıya mutlaka dağıtılır.

Marmaris hakkında daha fazla bilgi için Marmaris.info sitesini ziyaret edebilirsiniz


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğa ve insana dair sıra dışı bir film: Kovan
Doğa ve insana dair sıra dışı bir film: Kovan
Yedikule Hisarı restore ediliyor
Yedikule Hisarı restore ediliyor