Vincent van Gogh'un hayatı: Loving Vincent

Merve Balcıoğlu yazdı

Melankoli ve sanatçılar arasında bazen doğrudan, bazen dolaylı bağlantılar vardır. Ressamlar arasında en çok konuşulan, Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un ölümünden bir yıl sonraki süreci anlatan "Vincent’tan Sevgilerle" filmi izleyici ile buluştu.

Postacı Roulin, ressamın kardeşi Theo'ya gönderdiği bir mektup ile başlayan hikaye, Vincent’tın özel hayatı, dostlukları ve yalnızlığını anlatan insanların hikayesine dönüşüyor. Loving Vincent filmi, 115 ressamın yaptığı 65.000 kare yağlı boya tablonun birleşmesi ile oluşmuş. Teknik olarak çizgimden oluşan filmi izlerken izleyici ressamın yaşarken belki de en çok istediği şeyi deneyimlemiş oluyor.

Vincent’ın hayatını onun çizim tekniği ile oluşmuş yeni bir dünya olarak görüyoruz. Dramatik hayat hikayesini, farklı karakterler anlatıyor. Filmin oyuncuları, yine ressamın çizimlerine uygun olarak seçilmiş. Film süresince, ressamın dünyasına ve derin karakter yapısına doğru bir yolculuk başlıyor. Yalnızlığa dair en deha önermelerin sahibi olan ressam geçmişte tam bir tutunamayan karakteri gibi görünüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir