Vecihi Hürkuş’un hayatı roman oldu
Reklam

Vecihi Hürkuş’un hayatı roman oldu

İstiklal madalyalı milli kahramanımız Vecihi Hürkuş’un hayatını anlatan Vecihi Kara Tehlike, İnkılap Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı! Orhan Bahtiyar’ın akıcı ve yalın üslubuyla kaleme aldığı belgesel niteliğindeki roman, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı olan, ilk yerli uçağı üreten, pilot ve mühendis Vecihi Hürkuş’un azim ve inançla dolu yaşam öyküsünü okurlarla buluşturuyor.

19 Ekim 2020 - 14:54

Milli Mücadele döneminde ve Türkiye havacılık tarihinde tartışmasız bir değeri olan Vecihi Hürkuş, Vecihi Kara Tehlike kitabında sıra dışı hayatıyla okurların karşısına çıkıyor.

Yarı-belgesel bir nitelik taşıyan Vecihi Kara Tehlike, uçma tutkusunun insanları nereye getirebileceğine, yokluklar içinde nasıl tayyare yapılabileceğine dair anılarla dolu. Türk havacılık tarihinin mihenk taşlarından Vecihi Hürkuş’un hayatının bir kısmının anlatıldığı bu etkileyici roman, Orhan Bahtiyar’ın kaleminden süzülüp okurlarla buluşuyor. Vecihi Kara Tehlike, savaş dönemi “Kara Tehlike” adıyla bilinen Hürkuş’un, kadim topraklarımıza gösterdiği sayısız fedakârlığı gözler önüne seriyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Netflix, Türkiye’de ofis açacak
Netflix, Türkiye’de ofis açacak