The Kites, Paris’te iki yeni şarkı kaydetti
Reklam

The Kites, Paris'te iki yeni şarkı kaydetti

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up projesi kapsamında, Red Bull Müzik Stüdyoları'nda Paris’te kayıt yapmaya hak kazanan grup The Kites oldu.

29 Nisan 2020 - 22:11

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up’ın yedinci yılında; proje sonunda Red Bull Müzik Stüdyoları’nda kayıt yapma şansı yakalayan The Kites oldu.

Farklı tarzları buluşturuyor

İstanbul'da Tan Deliorman ve Ozan Erverdi tarafından kurulan 'The Kites', birçok türü  bir uyum içinde derliyor. Funk, rock ve füzyonu parçalarının temeline koyuyor, Woodstock ruhunu caz hissiyatı ile harmanlıyor. Afrobeat'ten psikedelik rock'a kadar birçok müzik türünü sentezleyen bir tür ortaya çıkaran ikili, kısa sürede adından sıkça bahsettirmeyi başardı. The Kites, başta Red Bull Music Festival Istanbul olmak üzere birçok önemli etkinlikte sahne aldı.

İki yeni şarkı yolda

Red Bull’un tam donanımlı müzik stüdyolarında kayıt yapma şansı yakalayan ikili, Paris’te iki yeni şarkılar kaydetti. Fransa yolculuklarından önce RedBull.com’a bir röportaj veren The Kites, iki parçayı burada kaydettiklerini açıkladı. İkili, “Red Bull Müzik Stüdyoları, Paris'teki kayıt bizim için yeni bir kapı, farklı bir deneyim. İkinci stüdyo albümümüzden iki parçayı, New Generation Jungle ve Breakdown Club’ı, istediğimiz enstrümanlarla ve donanımla kaydedecek olmak çok güzel” diye konuştu. 

Müzik macerası başlıyor

7 yıldır devam eden Red Bull Warm Up, bugüne kadar Yüzyüzeyken KonuşuruzNilipek., BubituzakNova NordaThe Away DaysRain Lab, Al'York, Ethnique Punch gibi birçok ismi de ağırladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ressam Sacha Jafri rekora koşuyor
Ressam Sacha Jafri rekora koşuyor
Zülfü Livaneli'den gençlere okuma önerileri
Zülfü Livaneli'den gençlere okuma önerileri