Teknolojinin güncelini kullanın
Reklam

Teknolojinin güncelini kullanın

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından 2018 yılında yayımlanan rapora göre Türkiye’de 31 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısı var.

07 Nisan 2020 - 13:01

Günlük yaşantımızda teknolojiyi kullanmadığımız alan neredeyse kalmadı. Hayatımızın her köşesine bir şekilde yer edinmeyi başaran teknolojiye akıllı telefonlarımızı örnek gösterebiliriz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından 2018 yılında yayımlanan rapora göre Türkiye’de 31 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısı var.

Android mi iOS mu?

Mobil işletim sistemleri akıllı telefonlarda bulunan sistemlerdir. Google’un sahip olduğu Android ve Apple’ın sahip olduğu iOS işletim sistemi piyasaya iki dev lider olarak oturmuştur. En çok tercih edilen üçüncü sistem olarak Windows Phone işletim sistemini sayabiliriz. Bu işletim sistemlerine sahip telefonlar yani diğer adıyla akıllı telefonlar, gündelik hayatınızı kolaylaştıracak özelliklere sahip olmakla birlikte belli zaman aralıklarıyla güncelleme almaktadır. Telefonunuzu uzun vadede sorunsuz, istikrarlı kullanmak istiyorsanız bu güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Kullandığınız telefona ait son sürüm güncellemesi ne zaman çıkacak, bilginiz var mı?

İster Android ister iOS kullanıcısı olun, TCybers ile güncel haberlere anında ulaşabilirsiniz. Son sistem güncellemelerinden, WhatsApp, Instagram gibi uygulamalara kadar telefonunuz ile ilgili her türlü teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Örneğin iOS işletim sistemine sahip bir telefondan bilgisayara fotoğraf ve video aktarımı nasıl yapılacağını, nasıl ekran görüntüsü alacağınızı, hangi modelin kamerasının daha iyi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hangi Telefonu Almalı?

Vadesini doldurmuş akıllı telefonlar genellikle köşeye yedek telefon olarak kaldırılır ve yenisi alınmaya niyet edilir. Bugünkü akıllı telefon piyasası karmaşık bir yapıya sahiptir. Öyle ki; 1000 TL değerinde akıllı telefon da var 15.000 TL değerinde de. İçerisinde olmasını istediğiniz özelliklere ait bir akıllı telefon üç dört farklı marka tarafından üretilmiş. Yeni telefonunuzu almadan önce internet üzerinden model karşılaştırmaları yapmak faydalı olabilir. Aklınızda ilk ikiye kalmış telefonun hangisinin daha alınabilir olduğunu TCybers sitesinden öğrenmeniz mümkün.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?