Steven Pinker: İnsanlık tarihinin en parlak dönemindeyiz

‘Konuşmamız Lazım’ ın yayınlanan son bölümüne dünyanın en etkili 10 etkili düşünürlerinden biri seçilen Steven Pinker konuk oldu.

Reklam
Steven Pinker: İnsanlık tarihinin en parlak dönemindeyiz
03 Mayıs 2021 - 23:31

GAİN’de Çınar Oskay’ın sunumuyla ekrana gelen ‘Konuşmamız Lazım’ ın yayınlanan son bölümüne dünyanın en etkili 10 etkili düşünürlerinden biri seçilen Steven Pinker konuk oldu.

“İnsan refahına dair gerçek verileri atlıyoruz”

“Fakirlik, savaş, hastalık gibi olumsuz konularda önemli iyileşmeler yaşanabilecek bir yüzyılda yaşıyoruz, ancak yine de bu yıl yüzbinlerce kişi fakirlikten kurtuldu ya da bir ülkenin bir ülkeye barış ilan ettiğini anlatan manşetler atamıyoruz” diyen, Pinker, bunun karamsar bir tablo yarattığını vurguladı. Pinker’e göre olumsuz olayların daha fazla altını çizmek, gelişmeyi görmemizi engelliyor.

Steven Pinker, bilişsel psikolog, zihin kuramcısı, dünya çapında bir yazar. Evrimsel psikolojinin ve bilgisayarlı zihin kuramının önde gelen savunucularından olan ve Pinker, insan zihninin işleyişini gösteren popüler çalışmalarıyla biliniyor. TIME dergisinin dünyanın en etkili 100 kişisinden biri seçtiği, Pinker’ın kitapları tüm dünya dillerinde büyük kitlelere ulaşmakta.

YORUMLAR

  • 0 Yorum