spiritus asper’den performatif bir müzik şiiri
Reklam

spiritus asper’den performatif bir müzik şiiri

spiritus asper’in üçüncü işi vaporizing to the mist (sise buharlaşmak) 2 Nisan'da YouTube ve Spotify gibi çeşitli platformlarda yayınlandı. 

04 Nisan 2021 - 14:59

spiritus asper eserlerinde şiir ve müziği birleştirerek disiplinlerarası bir iş ortaya koyuyor. Şiir deneyimini genişletmek amacıyla dizelerin içindeki tınıları vurguluyor ve işlerini video-art parçalarıyla bir araya getiriyor.

spiritus asper’in üçüncü işi vaporizing to the mist (sise buharlaşmak) 2 Nisan'da YouTube ve Spotify gibi çeşitli platformlarda yayınlandı. vaporizing to the mist, 3 dakika ve 39 saniye uzunluğunda ve video-art, performans, şiir ve müzikten oluşan disiplinlerarası bir üretim. vaporizing to the mist (sise buharlaşmak) işinde şiir, insan belleğini hatırlamak/unutmak, unutulan anıları yalnızca kalıntıları aracılığı ile hatırlayarak yüzleşmek gibi ikili açmazlar üzerinden ilerliyor. Müzik ise ambient tecno elementleri kullanarak, şiirin nazik dokusunu yapısöküme uğratıyor ve travma sonrası stres bozukluğu (tssb)’nin ani doğasını mimikliyor. Öte yandan, işin performatif katmanı ise bu bağlamda yaşanan durumların, beden hafızası üzerindeki etkilerini konu alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking Dead'de
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking...
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor