Simon Fraser Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler
Reklam

Simon Fraser Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler

Simon Fraser Üniversitesi her yıl daha fazla sayıda gencin ilgisini çekmeyi başarıyor. Öğrencilerin okula başladıkları ilk günlerden itibaren kaliteli bir eğitim oluyor olması dikkatlerden kaçmıyor.

26 Mart 2020 - 13:14

Bilgisayar bilimleri ve işletme alanında dünyanın en popüler üniversitelerinden biri olan Simon Fraser Üniversitesi her yıl daha fazla sayıda gencin ilgisini çekmeyi başarıyor. Her yıl yaklaşık 100 farklı ülkeden öğrenci kabul eden ve dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında bulunan  bu okul özellikle çok yönlü uydu kampüsleri ile ön plana çıkıyor. Öğrencilerin okula başladıkları ilk günlerden itibaren kaliteli bir eğitim oluyor olması dikkatlerden kaçmıyor.

Çok sayıda farklı olan da lisans eğitimi almanın mümkün olduğunu üniversite Türkiye'den de öğrenci kabul ediyor. Yurtdışında lisans eğitimi almak isteyenler işte bu nedenle simon Fraser University ücreti hakkında da bilgi sahibi olma peşinde! Elbette  bu okulda okumak için belirli koşullara sahip olmak gerekir. Örneğin okulun başvuru ve kayıt şartları arasında özellikle matematik ve İngilizce bilgi seviyesinin  yeterli düzeyde olması aranıyor. Bununla birlikte eğitim alınmak istenen alanda not ortalamasına çok fazla dikkat edildiği bilgisini de aktaralım. Not ortalamasının düşük olması durumunda okula kayıt yaptırmak mümkün olmuyor. 

Simon Fraser Üniversitesi İçin Not Ortalaması Kaç Olmalı?

Eğitim ücretleri ise sanıldığı kadar yüksek değil! Elbette bu okulda eğitim alabilmek için belirli bir bütçe ayırmak şart.  Ancak halk arasında sanıldığı gibi dudak uçuklatan rakamlardan söz edilmiyor. Bu nedenle  bütçe konusunda endişe etmeden okul hakkında daha detaylı bilgi almak için araştırma yapabilirsiniz. Transkript belgesi okula başvuru yapıldığında detaylı bir şekilde gözden geçirilen belgelerin başında geliyor. Çünkü not ortalamasının kesinlikle 3.0 ve üzerinde olması isteniyor.

Biri akademik olmak üzere iki referans mektubunda sahip olmak yine aranan koşullar arasında bulunuyor. Öğrencilerin katıldıkları sosyal aktiviteler hakkında okulun bilgi sahibi olmak istediği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Aynı zamanda motivasyon mektubu daha başvuru esnasında sunulmalı!  Peki, bu üniversitede eğitim almak için başka hangi koşullara sahip olmak gerekir? Okulda nasıl bir eğitim sistemi uygulanıyor? Bu soruların yanıtları ve çok daha fazlası için ICES Turkey internet sitesini hemen ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede söz konusu üniversite ile ilgili merak ettiğiniz pek çok farklı sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yatağan'daki Antik kentte 1720 yıllık fiyat listesi
Yatağan'daki Antik kentte 1720 yıllık fiyat listesi
Bir Ercüment Çözer Dizisi’nin çekimleri başladı
Bir Ercüment Çözer Dizisi’nin çekimleri başladı