Sergi: İstanbul’un İzleri
Reklam

Sergi: İstanbul'un İzleri

Gaia Art Project Sanat İnisiyatifi “İzler” serili çalışmalarının sonuncusu olan “İstanbul’un İzleri” ismini verdikleri son sergilerini 14 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında Gama Galeri’de izleyicileriyle buluşturuyor.

10 Ocak 2021 - 15:26

Gaia Art Project Sanat İnisiyatifi “İzler” serili çalışmalarının sonuncusu olan “İstanbul’un İzleri” ismini verdikleri son sergilerini 14 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında Gama Galeri’de izleyicileriyle buluşturuyor. Melike Uçku’nun ‘’İstanbul’un İzleri’’ sergi projesi için çıkış noktası, mekanla birlikte içinde anıları da barındıran İstanbul’dur. Katmanların, dokuların ve simgelerin yer aldığı tuval üzeri akrilik boya çalışmalarının yanı sıra yine tuval üzerine karışık teknik uygulayacağı bir küçük grup iş ile İstanbul’un kendi belleğinde oluşturduğu izleri aktarmıştır. 

Hüseyin Rüstemoğlu, ilham kaynağı İstanbul’un zamansız haline odaklanıyor. "İstanbul’un İzleri“ projesiyle insan bedeni ve çıplaklığını şehirle buluşturan sanatçı; hem şehri hem de insanoğlunun şehir üzerindeki yerini/rolünü sorguluyor. Sanatçı, bedenlerin özünde İstanbul’u da yeniden keşfe çıkıyor. Kendi bedenini de dahil ettiği oto portrelerinde ve diğer eserlerinde kıyafetten arınmış haliyle de zaman kavramını sorguluyor. Multidisipliner çalışmalar sergileyen Zeynep Seda Dinçay ise, İstanbul’un İzleri sergisinde, İstanbul’un yok olan doğasına ve kültürel değerlerine gönderme yaptığı seramik ve gravürleri ile izleyici ile buluşmaktadır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking Dead'de
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking...
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor