Semih Kaplanoğlu: Artık ütopyalar üretme zamanı
Reklam

Semih Kaplanoğlu: Artık ütopyalar üretme zamanı

Geçtiğimiz yıllarda Bağlılık Aslı filmiyle Türkiye'nin Oscar aday adayı olan Semih Kaplanoğlu, insani değerlerin tekrar ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, "Şu anda üzerinde çalıştığım projeyi sürdürüyorum bir şekilde ama artık ütopyalar üretme zamanı" dedi.

12 Nisan 2020 - 16:51

Yönetmen Semih Kaplanoğlu, insani değerlerin tekrar ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, "Şu anda üzerinde çalıştığım projeyi sürdürüyorum bir şekilde ama artık ütopyalar üretme zamanı. Toplum, kültür, medeniyet olarak insanlığa vereceğimiz, bugün örtülü kalmış ve konuşulmayan değerlerimizi tekrar ortaya sürecek, insanlık için onları insanlığa armağan edecek ütopyalar, düşünceler üretmemiz lazım. Türkiye'nin sanatçıları, düşünürleri, aydınları olarak bizim üzerimize düşen şey bu" dedi.

"Herkes Kendi Evinde" isimli ilk filmiyle birçok ödül alan ve sonrasında çektiği filmlerle ödüller almayı sürdüren Kaplanloğlu, daha çok Yumurta, Süt ve Bal filmlerinden oluşan Yusuf Üçlemesi'yle dikkati çekti.

Bağlılık Üçlemesi'nin ilk çalışması Aslı filmi bu yıl Türkiye'nin Oscar adayı gösterilen Kaplanoğlu, üçlemenin yeni filmi Hasan'ın çekim ve post prodüksiyon aşamalarını da tamamladı.

Kaynak: NTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nasipse Adayız, Tükiye prömiyerini İstanbul Film Festivali´nde yapacak
Nasipse Adayız, Tükiye prömiyerini İstanbul Film Festivali´nde...
Yatağan'daki Antik kentte 1720 yıllık fiyat listesi
Yatağan'daki Antik kentte 1720 yıllık fiyat listesi