Sanatla Randevu’nun bu haftaki konuğu Sunay Akın
Reklam

Sanatla Randevu'nun bu haftaki konuğu Sunay Akın

Sanatın farklı dallarını bir araya getirerek zengin içerikli etkinlik ve geziler düzenlediği “Sanatla Randevu” Covid-19 pandemisi sürecinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

06 Mayıs 2020 - 14:44

“Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” mottosuyla bundan üç yıl önce Ayşe Kaynarcalı ve Yonca Ebuzziya’nın ortak girişimiyle hayata geçirilen “Sanatla Randevu” pandemi sürecindeki online seminerlerine 1 Nisan’da başladı. ‘’Osmanlıdan Günümüze Türk Resim Sanatı’’ başlığıyla başladı. Serda Büyükkoyuncu eşliğinde dört hafta süren ve her hafta bir dönemin incelendiği ‘’Müzik Tarihinde Gizemli Yolculuklar’’ seminerleri de müzikseverleri her salı akşamı 21:00’de bilgisayarları başına toplamaya devam ediyor.

Aynı zamanda Sacred 7 Travel’ın da kurucu ortağı olan Ayşe Kaynarcalı, organize ettikleri seminerlerin sanatseverler arasında büyük memnuniyet yarattığını belirterek, “Gezi ve etkinliklerin ertelendiği bu dönemde yurt dışındaki sanat müzelerini profesyonel rehber Kenan Tamer eşliğinde gezmek ya da sokakların gizli kahramanı Banksy’nin dünyasına Banu Küçüksubaşı’nın anlatımıyla tanıklık etmek çok ilgi çekici bir deneyim yaratacak” dedi.

Sanatla Randevu’nun önümüzdeki dönem projelerinin konuğu sanat dünyasının sevilen isimlerinden 16 Mayıs’ta Metin Uca olacak. 6 Mayıs’ta Banu Küçüksubaşı eşliğinde “Çağdaş Sanatın Haşarı Kızları” ve 10 Mayıs’ta “Performans Sanatı ve Bir Diva Marina Abromoviç” seminerleri de sanatseverleri bekliyor.

9 Mayıs’ta Sunay Akın evlerinize konuk olacak

9 Mayıs Cumartesi günü ise Sunay Akın evlerinize konuk olacak. Sunay Akın eşliğinde gerçekleşecek “Her Harf Bir Oyuncak” seminerinin tüm geliri ise Oyuncak Müzesi’ne bağışlanacak.

Gelirleri Vakıflara bağışlanıyor

Tüm geliri ‘Baksı Kültür Sanat Vakfı’na iletilen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan eşliğinde gerçekleşen “Anadolu’nun Belleği” ve tüm geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı’na iletilen Sefa Yamak eşliğinde gerçekleşen “İsimsiz Portreler” seminerleri bu projelerden bazıları.

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu
Mürekkep Kısa Film Söyleşileri: Bülent Çolak
Mürekkep Kısa Film Söyleşileri: Bülent Çolak