Sadri Alışık ilk kez mezarı başında anılamayacak
Reklam

Sadri Alışık ilk kez mezarı başında anılamayacak

Sadri Alışık, tüm dünyanın yaşadığı Corona virüs tehlikesi nedeniyle doğum günü olan 5 Nisan’da mezarı başında yapılması planlanan anma ertelendi.

04 Nisan 2020 - 16:30

18 Mart 1995 yılında kaybettiğimiz büyük usta Sadri Alışık bu yıl, doğum günü olan 5 Nisan da Corona virüs nedeniyle mezarı başında anılamayacak.

Turist Ömer, Ofsayt Osman, Haşmet İbriktaroğlu, Gönlü bol Arif, Banazlı İsmail, Taşkasap Necati ve bunlar pek çok efsanevi karakterin yaratıcısı Sadri Alışık, tüm dünyanın yaşadığı Corona virüs tehlikesi nedeniyle doğum günü olan 5 Nisan’da mezarı başında yapılması planlanan anma ertelendi.

Bu yıl ilk kez Sadri Alışık’ın sevenleri ve dostlarıyla mezarı başında anmanın yapılamamasından duyduğu üzüntüyü belirten Kerem Alışık, “Gelip devriliyor işte Nisan’ın 5’i, insanın içine en müstesna hasret kokularıyla... Sadri Alışık 95 yaşında da, biz kalakaldık hala küçük bir çocuğun sessiz çığlığında... Nereye dönsek kemik gibi batıyor özlemi kalbimize… İyiki doğdun, iyiki varsın Sadri̇ Alışık” diyerek özleminin büyüklüğünü anlattı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Netflix, Türkiye’de ofis açacak
Netflix, Türkiye’de ofis açacak