Refik Anadol: Hatıralarımıza ve rüyalarımıza odaklanmaya...
Reklam

Refik Anadol: Hatıralarımıza ve rüyalarımıza odaklanmaya çalışıyorum

Teknoloji, sanat ve bilimi birleştirerek ortaya çıkardığı işleriyle uluslararası başarılara imza atan Medya Sanatçısı Refik Anadol, kendisi ile ilgili merak edilenleri anlattı.

02 Mart 2021 - 21:15 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 21:19

Yönetmen ve Akademisyen Refik Anadol, geleceğin medyasını, sanal gerçekliğin hayal gücüne etkilerini ve son projesi ile ilgili merak edilenleri MAG için anlattı. On yılı geçen bir sürede mimari, kanvas, yapay zekayı ve veriyi materyal olarak kullandığını belirten Anadol, yakın geleceğe dair öngörülerini hikayeleştiren büyük ölçekli projeler ortaya çıkardığını belirtti.

Çalışmalarında en temel mesajının “20. yüzyılda insan olmak gerçekten ne demek?” sorusunun yanıtı olduğunu belirten Refik Anadol, “Makine ve mekan arasında geçen potansiyel hikayelere odaklanıyorum. Gelecekte hakikaten bu üçgende çok değerli ve çok önemli. Hatıralarımıza ve rüyalarımıza odaklanmaya çalışıyorum. Bir yandan her zaman insan odaklı deneyimler iile duyguyu öne çıkarmaya çalışıyorum. Özellikler işlerimde soyutsak da olsa bir şekilde insanın hem kalbine hem de ruhuna ulaşabilmeyi amaçlıyorum” diye konuştu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking Dead'de
Jeffrey Dean Morgan'ın eşinin ardından oğlu da The Walking...
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor
Brezilya'da yeni İsa heykeli inşa ediliyor