Pırlanta Seçmenin Püf Noktaları
Reklam

Pırlanta Seçmenin Püf Noktaları

Pırlanta seçmenin püf noktalarını öğrenerek siz de pırlanta yüzük, kolye, bilezik gibi aradığınız ürünü kolayca değerlendirebilir, dilediğiniz kalitede ve tarzda aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

28 Ağustos 2020 - 15:01

Pırlanta seçimi yapmak pek çok kişi için zorlu bir süreci ifade edebilir. Ancak pırlanta seçmenin püf noktalarını, pırlanta seçerken hangi özelliklere dikkat etmesi gerektiğini bilenler için pırlanta seçmek oldukça eğlenceli bir hal alıyor. Pırlanta seçmenin püf noktalarını öğrenerek siz de pırlanta yüzük, kolye, bilezik gibi aradığınız ürünü kolayca değerlendirebilir, dilediğiniz kalitede ve tarzda aksesuarlara sahip olabilirsiniz. İşte pırlanta seçiminde dikkate alabileceğiniz bazı detaylar:

Karat

Pırlantanın değerini belirlemede en önemli kriter karattır. Pırlanta karatı ne kadar fazlaysa fiyatı da o kadar artacaktır. Ancak bazı durumlarda 0.50 karat tektaş pırlanta yüzük, 0.50 karat beştaş pırlanta yüzükten daha pahalı olabilir. Bunun sebebi bütün haldeki taşın karatıdır. Bütün haldeki pırlanta ne kadar büyükse, alacağınız aksesuar o kadar yüksek değere sahip olacaktır. Pırlanta aksesuar seçiminizde karat değerlendirmesi yaparak dilediğiniz boyutta ve değerde aksesuar tercihi yapabilir, aradığınız tüm pırlanta ürünleri https://www.assospirlanta.com’da bulabilirsiniz.

Renk

Pırlanta rengi “diamond” kelimesinin D harfinden Z harfine kadar geniş bir skalada değerlendirilir. Ancak, en genel haliyle pırlanta renkleri 5 ana kategoriye ayrılabilir. Bunlar ekstra beyaz, beyaz, zayıf sarı, çok açık sarı ve açık sarıdır. Pırlantanın değeri ve fiyatı açık sarıdan ekstra beyaza gidildikçe artmaktadır. Renk skalasından dolayı bütçenize uygun pırlantayı kolayca bulabilir, tüm renkleri ile göz kamaştıran pırlantalar ile sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz.

Berraklık

Pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise berraklıktır. Tamamen berrak pırlantalar doğada çok nadir bulunur. Dolayısıyla pırlantanın berraklığı arttıkça değeri ve fiyatı da artacaktır. Sevdiklerinize evlilik teklifi veya yıldönümü gibi özel günlerde berrak pırlanta tektaş yüzük, küpe, kolye veya set hediye ederek sürpriz yapabilir, pırlantanın ışıltısı ile özel günlerinizi aydınlatabilirsiniz.

Kesim

Pırlantada baget ve zümrüt kesim olmak üzere iki farklı kesim türü mevcuttur. Kimileri gösterişli ve ışıltılı zümrüt kesim pırlantalardan hoşlanırken kimileri zarif ve şık baget kesim pırlantalardan hoşlanır. Siz de kendinize uygun pırlanta kesimini tercih ederek kendiniz veya sevdikleriniz için pırlanta alışverişi yapabilir, pırlantanın anlamı ile hayatınıza ışıltı katabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Arnavutluk sineması İstanbul'a taşınıyor
Arnavutluk sineması İstanbul'a taşınıyor
20 günde 14 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 10 bin kişi izledi
20 günde 14 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 10 bin kişi izledi