Pandeminin kahramanı kuryeler

Kuryeler evden dışarı adımımızı atamadığımız şu günlerde adeta imdadımıza yetiştiler. Geçmişte de bu böyleydi ama özellikle son bir yıldır salgından dolayı kendimizin gidemediği yerler için kuryelerden yardım istiyoruz. Tabii, üstelerine düşen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için canla başla çalışıyorlar.

Reklam
Pandeminin kahramanı kuryeler
28 Mart 2021 - 19:04

Son bir yıldır malum bütün dünya pandemiden dolayı zor günler geçiriyor. İnsanlar evlere hapsolmuş bir durumda güzel günlerin hayalini kuruyor. Tabii, bu süreçte eve kapanmayıp işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışanlar da var. Mesela sağlıkçılar, mesela kuryeler… Pandeminin görünen kahramanları hiç şüphe yok ki sağlıkçılar. Bir de görünmeyen kahramanları var ki onlarının isimlerini pek de duymuyoruz. Kuryelerden ve kurye şirketlerinden bahsediyorum.

Kuryeler evden dışarı adımımızı atamadığımız şu günlerde adeta imdadımıza yetiştiler. Geçmişte de bu böyleydi ama özellikle son bir yıldır salgından dolayı kendimizin gidemediği yerler için kuryelerden yardım istiyoruz. Tabii, üstelerine düşen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için canla başla çalışıyorlar. İstanbul’un gerek Avrupa Yakası gerek Anadolu Yakası’nın her an her sokağında onların motor seslerini duyuyoruz.

Restoranlara Çalışanlar Kuryeler de Var, Özel Kurye de

Kurye hizmetini farklı sektör ve iş kolunda görmek mümkün. Restoranların bünyesinde kurye hizmeti veren çalışanlar da var, son dönemde sayıları oldukça artan online market için çalışanlar da var. Ayrıca pek çok firmanın bünyesinde özel kurye hizmeti de veriliyor. Bu firmalar 7 gün 24 saat İstanbul’un hem Avrupa Yakası’na hem de Anadolu Yakası’na hizmet sağlıyor. Üstelik paketleriniz bu kuryeler sayesinde İstanbul içine birkaç saatte teslim ediliyor.

Özel kuryeler genellikle motorla hizmet veriyor. Tabii, daha büyük gönderileriniz için arabalı kurye de çağırabiliyorsunuz. Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama yaya kurye hizmeti bile var. Yaya kuryeler sayesinde maliyetiniz oldukça azalıyor. Yaya kuryeler genellikle yakın mesafelerde yercih ediliyor.

Paketlerinizi Gece de Teslim Edebiliyorsunuz

Paketlerinizi kurye hizmeti ile gündüz mesai saatlerinde teslim edebileceğiniz gibi acil ihtiyaçlarınız için mesai saati dışında da kargo teslim etmeniz mümkün. Gece kurye adı verilen bu hizmette İstanbul içine çok hızlı bir şekilde geçenin bir vakti kargo ulaştırmanız mümkün.

Ayrıca ilaç kurye hizmeti sayesinde de reçeteli ilaçlarınızı temin edebiliyorsunuz. Kurye kapınıza kadar gelip reçetenizi alıyor ve en yakın eczaneden ilaçlarınızı alıp size teslim ediyor.

Yazının başında da belirttiğim gibi kurye hizmetini İstanbul’un her noktasında alabiliyorsunuz. Diyelim ki Tuzla’da yaşıyorsunuz ve kurye hizmeti almak istiyorsunuz. Arama motorlarına Tuzla kurye yazmanız yeterli. Karşınıza bir sürü kurye hizmeti sağlayan firma çıkıyor. Sonrası en güvendiğinizi seçerek keyfinize bakıyorsunuz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum