Okul Tıraşı, Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak
Reklam

Okul Tıraşı, Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak

Ödüllü yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı” (Brother’s Keeper), 71 Berlin Uluslararası Film Festivali’ne (Berlinale) Türkiye’den seçilen tek yapım oldu! Dünya sinemasından sıradışı örneklerin yer aldığı Panorama bölümüne seçilen “Okul Tıraşı”, Panorama Seyirci Ödülü de dahil olmak üzere farklı ödüller için yarışacak.

11 Şubat 2021 - 14:55

Ödüllü yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı” (Brother’s Keeper), 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’ne (Berlinale) Türkiye’den seçilen tek yapım oldu!

Dünya sinemasından sıradışı örneklerin yer aldığı Panorama bölümüne seçilen “Okul Tıraşı”, Panorama Seyirci Ödülü de dahil olmak üzere farklı ödüller için yarışacak.

Pandemi nedeniyle bu yıl iki aşamalı düzenlenen Berlinale ilk olarak, 1-5 Mart 2021 tarihleri arasında sinema sektörüne yönelik etkinliklerini gerçekleştirecek ve programın sonunda, ödül kazananlar açıklanacak. Festivalin, sinemaseverlerin de kabul edileceği ikinci aşaması olan “Yaz Özel” (Summer Special) programı ise 9-20 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Başrollerini Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu FırıncıMelih Selçuk ile birlikte çocuk oyuncu Samet Yıldız’ın paylaştığı film; baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan; fakat okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak zorunda olan Yusuf’un hikâyesini anlatıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yalın ve gerçek bir aşk hikayesi: Normal People
Yalın ve gerçek bir aşk hikayesi: Normal People
Ben Fero: Bu dönemde hip-hop yapmak ayrı zor
Ben Fero: Bu dönemde hip-hop yapmak ayrı zor