Ödüllü Filmler Filmekimi`nde

Abdellatif Kechiche`in son filmi La Vie d`Adèle Filmekimi`nde izleyiciyle buluşacak.

Reklam
Ödüllü Filmler Filmekimi`nde
14 Ağustos 2013 - 11:26

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 28 Eylül - 06 Ekim tarihleri arasında 12. kez düzenlenecek Filmekimi`nde gösterilecek filmler belli olmaya başladı.

İlk kez gösterildiği Cannes Film Festivali`nde bu yıl Altın Palmiye kazanan Abdellatif Kechiche`in son filmi La Vie d`Adèle (Chapitres 1 & 2) Filmekimi kapsamında izleyicilerle buluşacak. Başkanlığını Steven Spielberg`in yürüttüğü Cannes Film Festivali jürisi, yönetmen Abdellatif Kechiche`le birlikte başrol oyuncuları Adele Exarchopoulos ile Lea Seydoux`yu da Altın Palmiye`ye layık gördü.

Cinselliğe çekincesiz yaklaşımı ve gerçekçiliğiyle sansür ve sanat tartışmalarına yol açan La Vie d`Adèle (Chapitres 1&2) iki genç kızın yıllara yayılan birliktelikleri üzerinden yaşamı ve aşkı sorguluyor. Film, Julie Maroh’nun “Le bleu est une couleur chaude” adlı romanından sinemaya uyarlandı. Yönetmen Kechiche`in 2008`de Balıklı Bulgur, 2011`de ise Siyah Venüs adlı filmleri İstanbul Film Festivali`nde gösterilmişti.

Filmekimi’nin on ikinci yılında 40’a yakın film izleyicilerin karşısına çıkacak. Filmekimi biletleri, 21 Eylül tarihinden itibaren Biletix satış sistemi ve Filmekimi gişelerinden satışa çıkıyor. Lale Kart sahipleri için ön satış günleri 18 Eylül’de başlıyor.

ntvmsnbc

YORUMLAR

  • 0 Yorum