Mert Fırat: Kimseyle birebir iletişim kurup polemiğe girmeyeceğim
Reklam

Mert Fırat: Kimseyle birebir iletişim kurup polemiğe girmeyeceğim

Oyuncu Mert Fırat, kendi üzerinden Tiyatro Kooperatifi ve Kadıköy Tiyatrolar Platformu'na yönelik ithamlara sosyal medya hesapları üzerinden yanıt verdi.

31 Temmuz 2020 - 18:17

Mert Fırat'ın yaptığı açıklama şöyle:

Günlerdir bitmeyen bir polemiğin içine çekilmek isteniyoruz. Asılsız iddialara basit yanıtlar vererek yine de kimseye saygısızlık etmeden hareket ediyoruz. Üzerimden yapılan kurumsal karalamalar yüzünden onlarca tiyatro ve tiyatro sanatçısını birleştiren kooperatifin ve platformun zarar görmesine engel olmak adına açıklama yapmak gereği görüyorum.

İki sene önce kurulan birliğin adı “Tiyatro Kooperatifi”dir. Kadıköy’le sınırlayıcı bir yapı değildir. Örnek alınarak başka bölgelerde de aynı modelde kooperatifler kurulmaktadır. “Kadıköy Tiyatrolar Platformu” ise benim başkanı ya da sözcüsü olmadığım, sadece bir üyesi olduğum, Kadıköy ilçesinde faaliyet gösteren tiyatroların bir araya gelerek ortak dertler/çözümler üzerine çalıştığı bir platformdur.

Sadece iyi amaçlar için birlikte çalışan, emek veren insanlara üzerimden söylenenler son derece saygısız cümlelerdir.

Kadıköy Belediyesi için formlar toplandığı yazılmıştı.

Kooperatifler ne yapar, onu buradan uzun uzun yazmaya gerek yok. Sektörün genel sorunları üzerine çalışması ne kadar normalse kendi ortakları için de çalışmalar sürdürmesi gayet olağandır.

Pandemi süresince, kısıtlamalar azaltılmaya başlanıp oyunların oynanabileceği döneme gelindiğinde kooperatif, bünyesindeki hangi tiyatro oyun oynamaya hazır, hangisinin şartları müsait öğrenmek için birçok kurum içi bilgilendirme formları hazırlamıştır.

Oyun oynamaya müsait tiyatrolar, Kadıköy Belediyesi’ne bildirilmiştir, belediye de formu dolduran tiyatrolar arasından seçim yapmıştır. Ne şahsi olarak benim ne kooperatifin ne de platformun hiçbir yerel yönetim üzerinde karar aşamasına dahil olacak bir durumu bu zamana kadar hiç olmamıştır. Kimse yaptığını tekrar tekrar yazmak istemez ama festivalle aynı gün açıkladığımız gibi belediye şartnamelerine uygun bir şekilde gerçekleşen bilet satış operasyonu üzerinden alınan pay, e-bursum aracılığıyla sahne sanatları öğrencilerine verilecektir.

Kimseyle birebir iletişim kurup polemiğe girmeyeceğim.

Kendi adıma veya parçası olduğum ya da bağlı bulunduğum her türlü kurumla ilgili yapılan asılsız iddialar, karalamaya yönelik itibarsızlaştırma çabaları için yasal süreç başlatılmıştır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Umur Talu yeni kitabı 'Senin Adın Corona Olsun'u Mürekkep Haber'e anlattı
Umur Talu yeni kitabı 'Senin Adın Corona Olsun'u Mürekkep Haber'e...
İsmet Değirmenci: Bu sergiyi oluşturmamın temeli yürüyüş felsefem
İsmet Değirmenci: Bu sergiyi oluşturmamın temeli yürüyüş...