Koç burcu genel özellikleri
Reklam

Koç burcu genel özellikleri

Koç burçları, burçlar kuşağının ilk burcudur. Koç burcu genel özellikleri ile dikkat çekici olabilmektedir.

27 Mayıs 2020 - 14:00

21 Mart ve 21 Nisan arası doğan kişiler koç burcu grubuna girmektedirler. Koç burçları, burçlar kuşağının ilk burcudur. Koç burcu genel özellikleri ile dikkat çekici olabilmektedir. Diğer burçlara göre bu burca sahip insanlar hareket ve enerjik bir haldedirler. Ego ve kendilerine düşkün yapıları bulunmaktadır. Daha çok ben odaklı insanlardır. Ben sevdası ve bencilliklerinden dolayı kaynaklanan bir sabırsızlıkları mevcuttur. İş hayatında veya sosyal hayatlarında sabırsızlıklarından dolayı işlerini yarım bırakmak zorundadırlar. Olaylar karşısında duygularını gizleyemezler. Hayatları boyunca canlılıklarını yitirmeden heyecanla ilerlemektedirler. Hatta bazı olaylara karşı abartılı bir yaklaşım sergilemektedir. Bazen konuşmalarında gerçekleri değiştirerek kendisinin iyi olacağı şekilde anlatmaktadırlar. Sevdikleri kişilere karşı aşırı kıskanç bir tutum sergilemektedir.

Koç burcu insanların fiziksel özelliklerine bakacak olursak genellikle uzun boylu ve uzun yüzlü insanlardır. Koç burcu kadının ve erkeğinin kolları ve bacakları güçlüdür. Genellikle koyu tenli ve dalgalı saçlara sahiptir. Sağlıklı bir cilde ve güzel diş yapısına sahiptir. Gözlerini dikerek gülümsemektedir. Bundan dolayı bakışları delici ve keskindir. Çevresindeki çoğu kişiyi bakışları ile etkisi altına almaktadırlar. Koç burcu erkeği oldukça çekicidir. Giyimine oldukça dikkat etmeyi sevmektedirler. Ayrıca kendilerine özenle bakmaktadırlar. Koç burcu erkekleri fiziksel olarak boyları koç burcu kadınlarından daha da kısadır. Ayrıca yaz aylarında güneşle birlikte kızıla dönen saç ve sakalları vardır. Koç burcu kadının farklı fiziksel özelliği ise, kusursuz ve aşırı hoş duran vücut hatlarına sahiptir. Yüz hatlarında ise dudakları ve çenesi ön plana çıkmaktadır.

Koç burcu genel özellikleri içerisinde bazı özellikleri kendisini çekici kılmaktadır. Her ortamda liderlik özelliklerini belli etmesi karşı cinste gücüne hayran bırakmaktadır. İlk başlarda ben merkezci ve aşırı derecede egosu olması kötü özellik olarak gözükmektedir. Ama kendisine aşırı güven aşılan bu özelliği her durum karşısında dik durmasını sağlamaktadır. Hayatında ve karşısına verdiği değerlerde sınırları zorlaması da karşı tarafı önemli hissetmektedir. Koç burcu olan insanların ikna kabiliyetinin olması ikili ilişkilerde kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Koç burcunun fiziksel özelliklerine bakacak olursak kendine bakması ve yıllarca formunu koruyabilmesi kendisine çekici bir özellik katmaktadır. Gözleri ve derin bakışları da karşı cinste ilgi uyandırmaktadır.

Burçların insan karakteri ve insanların hayatlarında belirli bir etkisi bulunmaktadır. Doğduğu ay, gün ve saatin insanlar üzerinde bir anlam ifade etmektedir. Bu özelliklerin insanların karakterlerine belli başlı özellikler tanıdığına inanılmaktadır. 21 Mart ve 21 Nisan arasında doğan kadın ve erkekler koç burcu genel özellikleri göstermektedir. Koç burcu genel özellikleri yukarda yazdığımız gibi olsa da koç burcu kadını ve koç burcu erkeğinin belirli farklı özellikleri bulunmaktadır.

Koç burcu erkeği, karşısındaki partnerlerini oldukça etkilemektedir. Karşındaki insana istediklerini yaptırmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Karşısındaki kişiyi eş olarak değil de avlanması gereken bir av olarak görmektedir. Bundan dolayı bir koç erkeği ile ilişki yaşamak göründüğü kadar kolay olmamaktadır. İlişkide alttan almayı ve yapıcı davranmayı hiç sevmemektedirler. Hayatlarını kendilerine göre kurduklarından dolayı karşı taraftan sürekli ilgi ve övgü görmek istemektedirler. Evlilik ve ilişki hayatları başlı başına zor bir olay olmaktadır.

Koç burcu kadını ise flörtünü, sevgilisini veya eşini nefessiz bırakacak şekilde hareketli ve çocuk ruhlu davranmaktadır. Koç burcu kadını oldukça dik kafalıdır. İlişkilerinde çok fazla plan ve disiplini çok fazla sevmemektedirler. Çevresine karşı meraklı davranmaktadırlar. Merak duygusu kendilerine bilgi sahibi yapmaktadır. Araştırmayı ve öğrenmeyi oldukça sevmektedirler. Hayattan zevk almasını iyi bilmektedirler. Bundan dolayı karşısındaki insanların hareketli ve neşeli bir yapıya sahip olmasını istemektedirler. Herkes tarafından beğenilmek istediklerinden dolayı koç burcu erkekleri gibi giyimine çok dikkat etmektedirler. Koç burcu kadını, özel günleri de ayrı bir önem vermektedir. Doğum günleri, sevgililer gününü ve yıldönümlerini asla unutmamaktadırlar. Karşısındaki insanında bu günlere önem vermelerini istemektedirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?