İstanbul Film Festivali'nde gala vakti

Haziran boyunca Türkiye ve dünya sinemasından 11 bağımsız filmin yer alacağı İstanbul Film Festivali’nin “Galalar”ı başlıyor.

Reklam
İstanbul Film Festivali'nde gala vakti
15 Haziran 2021 - 18:23

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, 40. İstanbul Film Festivali’nin gösterimleri 18 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. Nisan ve mayıs aylarında çevrimiçi gösterimlerle başlayan festival, Haziran ayında “Galalar” teması ile online gösterimlerin yanı sıra sinemalarda devam edecek.

Bu yıl da ulusal ve uluslararası birçok değerli sinema filmine ev sahipliği yapacak “Galalar” bölümü aynı zamanda çeşitli sürpriz ve etkinliklere şahitlik yapacak. 

Morhipo İKSV Galalar’la uluslararası ödüllü filmlere ev sahipliği yapıyor 

Türkiye’de ilk kez gösterilecek “Galalar” bölümündeki filmler; Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak. Fabian, Natural Light ve Taçsız Kral gibi festivalin öne çıkan filmleri filmonline.iksv.org internet sitesi ve İKSV Film Online mobil uygulaması üzerinden izlenebilecek.

Festivalde “Taçsız Kral” ve “Dünyayı Kurtaran Adam” gibi Türk sineması başyapıtlarının yanı sıra “2021 En İyi Film” oscarını alan “Nomadland” ve 2021 Berlin Film Festivali’nde “Altın Ayı” ödülünün sahibi “Bad Luck Banging or Loony Porn” gibi ödüllü güncel filmler de gösterilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum