İstanbul Devlet Opera ve Balesi pandemi döneminde de seyircisinden...
Reklam

İstanbul Devlet Opera ve Balesi pandemi döneminde de seyircisinden uzak kalmadı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı.

03 Haziran 2020 - 01:14

Türkiye’nin Mart ayından itibaren içinden geçtiği pandemi döneminde, sahnelerde olamayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi bu durumun eksikliğini biraz olsun azaltmak için seyircilerine sosyal medya yolu ile ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çalışması kapsamındaki Instagram uygulaması  “Sanat Cepte” hesabından yayınlara katılan İDOB sanatçılarından Suat Arıkan, Tenor Hakan Aysev, Burcu Soysev, Pınar Sivritepe, Serdar Yalçın, Seda Subaşı Yalçın, Hüseyin Likos, Deniz Likos canlı performanslar ile sanatseverler ile buluştular.

İDOB, Instagram hesabında ise pandemi döneminde seyircilerine yeni deneyimler yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor. Solistler Soprano Hande Soner Ürben, Bariton Murat Güney ve İDOB Orkestrası Konzermeisteri Oleksandr Samoylenko canlı yayınlanan  “Ev Konserleri” ile seyircilere ulaştı. Konserlerin devamında Tenor Caner Akın ve Soprano Hale Soner’in konserleri izlenebilecek.

Çağrı Köktekin ile canlı yayınlanan  “Ahde Vefa Sohbetleri” ise emekli opera sanatçısı Remziye Alper ile başladı. Programın devamında ise seyirciler İDOB’a hizmet vermiş emektar sanatçıların sohbetlerini izleyebilecekler.

Bale sanatçıları İlke Kodal, Ebru Cansız ve modern dans sanatçıları Mert Öztekin, Huri Murphy yine  canlı dersler ile yayında olmaya devam ediyorlar.

 Ayrıca her gün şimdiye kadar İDOB’un  repertuvarında yer bulmuş  opera, bale ve modern dans eserine ait arşiv dökümanları, sanatseverlerin geçmişe yolculuğuna eşlik ediyor.

1 Haziran 2017 tarihinde yayına başlayan İDOB’un resmi Instagram hesabı “@operabaleistanbul” 3. yaşını doldurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri belli oldu
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri belli oldu
2021'de gezginlerin hayali Berlin'e gitmek
2021'de gezginlerin hayali Berlin'e gitmek