İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Açıkhava Yaz Konserleri
Reklam

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden Açıkhava Yaz Konserleri

Temmuz ayı itibariyle İDOB, tedbirlere dikkat edilerek gerçekleştireceği “Açıkhava Yaz Konserleri”ne başladı.

09 Temmuz 2020 - 01:36

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri ve orkestra-koro ve dansçılarıyla pandemi döneminde evlerden seslenerek sayısız etkinlikler gerçekleştirdiler. Temmuz ayı itibariyle ise  İDOB, tedbirlere dikkat edilerek gerçekleştireceği “Açıkhava Yaz Konserleri”ne başladı.

Geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleşen, Arkeoloji Müzesi’ndeki konserde İDOB solistleri; Evren Ekşi, Barbora Hitay, Bülent Külekçi, Kenan Dağaşan ve piyanist Fügen Yiğitgil, seyircilerle buluştu. Konser, yeni bir mekan olan Büyükyalı Fişekhane’de 18 Temmuz’da tekrarlanıyor olacak.  Konser programınında besteciler; W.A  Mozart, G. Bizet, G. Puccini, C. Saint-Saëns, A. A. Saygun, J. Offenbach ve G. Verdi’nin eserleri sunuluyor.

Ayrıca İDOB Orkestra Sanatçıları; Oleksandr Samoylenko, Ezgi Karasu, Verda Gül, Şafak Erişkin ve Ecesu Sertesen’in sahnede olacağı  “Oda Müziği Konserleri” ise 17 Temmuz’da Büyükyalı Fişekhane’de ve 18 Temmuz’da Arkeoloji Müzesi’nde. Konser programında ise; besteciler;  A. Vivaldi, J.S. Bach, O. Respighi, J. Brahms, C.M. von Weber, B. Bartok, C. Saint-Saëns, Santuri Ethem Efendi (S.Yalçın düzenlemesi) eserleri yer alıyor.

Arkeoloji Müzesi’ndeki konser  (ücretsiz)  saat 14:00’de , Büyükyalı Fişekhane konserleri  ise  saat 20:30’da başlıyor .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Netflix'te yakında gösterime girecek Türk yapımları
Netflix'te yakında gösterime girecek Türk yapımları
Müslüman Doğu'nun ilk operası: Leyla ve Mecnun
Müslüman Doğu'nun ilk operası: Leyla ve Mecnun