Harun Tekin doğum gününü online konserle kutluyor
Reklam

Harun Tekin doğum gününü online konserle kutluyor

mor ve ötesi’nin solisti Harun Tekin doğum gününü online bir konserle kutluyor.

22 Haziran 2020 - 13:25 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 13:28

28 Haziran Pazar günü saat 19.30’da My Open Stage organizasyonuyla canlı yayınlanacak Hediyeler, sıradan bir konser olmayacak.

Salgın öncesinde biletli etkinlikler ne kadar normalse, salgın sürecinde de müzisyenlerin dijital ortamlarda bilabedel çalması adeta normalleşti. Her olumsuzlukta ilk darbeyi alan canlı müzik sektörü ve ona bağlı çalışan binlerce kişi için çok zor günlerden geçiliyor. Salgın kontrol altına alınana kadar normale dönmeyi beklemek yerine, yeni modeller denemek gerektiğine inanan Tekin, hem tüm müzisyenlere bir alternatif yol önerebilmeyi, hem kendisini etkileyen şarkıları söyleyerek güzel bir doğum günü geçirmeyi, hem de etkinliğin gelirini müzik emekçilerine ulaştırılmak üzere İhtiyaç Haritası’yla paylaşarak bir dayanışma biçimi ortaya koymayı amaçlıyor.

Hediyeler’de Harun Tekin ağırlıklı olarak başkalarının yazdığı ve kendi hayatında yer etmiş şarkıları, tek başına, akustik gitar eşliğinde çalıp söyleyecek. Yaklaşık 75 dk. sürmesi planlanan ve sadece bilet alanların izleyebileceği konser myopenstage.com adresinden canlı olarak yayınlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Bilinen tarihe başkaldırı: Göbeklitepe
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?
Ayasofya'daki fresklere ne olacak?