Güç Başar Gülle’den yeni albüm
Reklam

Güç Başar Gülle'den yeni albüm

Besteci, müzik teorisyeni ve performans sanatçısı Güç Başar Gülle’nin yeni albümü “Bensiz (Live)” MEYPOM etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı! Sanatçı, 2013 yılında yayınladığı “Bensiz” albümünün Borusan Müzik Evi’ndeki canlı konser kayıtlarından oluşan yeni albümü “Bensiz (Live)”ı, yapıtlarına imza koymayan Orta Çağ sanatçılarına ithaf ederek, günümüz “ben” kavramına farklı bir soru ile yaklaşıyor.

21 Eylül 2020 - 14:25

Güç Başar Gülle yeni albümünü, “kendisiyle bütünleşme niyeti taşıyan bir müzisyenin kendisini tecrit etme hikayesi” olarak anlatıyor. Sanatçı, “Bir şeyin kendisinden çok türevini yaşadığımız bu dönem bizi kendimizden o kadar uzak bir yere taşıdı ki, sonunda illüzyon benliğimiz bizi ele geçirdi. Kendimize uzaklığın vicdan sızısıyla her fırsatta “ben” der olduk.” diyerek albümün temel noktasını açıklıyor. “Bensiz (Live)” albümünde, gitarda Güç Başar Gülle ve kontrbasta Volkan Hürsever yer alıyor. Albümün kaydı Alper Mat, mix ve mastering’i ise Cem Çatık tarafından yapıldı. Fotoğraflar ve kapak tasarımı Aykun Tasciian imzası taşıyor.

Berklee Müzik Okulu’nu iki yılda tamamlayan, BBC Senfoni ve ünlü müzik şirketi ECM tarafından yürütülen projelere, Toronto Üniversitesi, Berklee Valencia gibi önemli okullara davet edilen, Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere ve Fransa’daki birçok önemli müzik festivallerinde yer alan Güç Başar Gülle’nin yeni albümü “Bensiz (Live)” tüm dijital platformlarda yayında

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Norm Ender: Kendi konserime para vererek katılmak zorunda kaldım
Norm Ender: Kendi konserime para vererek katılmak zorunda kaldım
The Midnight Sky filminden fragman yayınlandı
The Midnight Sky filminden fragman yayınlandı