Faysal Soysal’ın yeni filmi Ceviz Ağacı, Adana ve Ankara’da...
Reklam

Faysal Soysal’ın yeni filmi Ceviz Ağacı, Adana ve Ankara'da yarışacak

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” filmi festival yolculuğuna devam ediyor. 7 Eylül’de 31. Ankara Film Festivalinde yarışacak olan filme bir güzel haber de 27. Adana Altın Koza Film Festivali’nden geldi. Gösterildiği festivallerde dikkatleri üzerine çeken “Ceviz Ağacı”, Altın Koza Film Festivali yarışma bölümüne seçildi.

05 Eylül 2020 - 18:12

Pandemiden dolayı vizyon tarihi ertelenen Faysal Soysal’ın yazıp- yönettiği “Ceviz Ağacı” filminin yeni durakları 31. Uluslararası Ankara Film Festivali ve 27. Adana Altın Koza Film Festivali. Antalya ve İstanbul film festivallerinde gösterilmesiyle darbe sonrası travmalara ve kadın cinayetlerine getirdiği özgün bakış açısıyla siyasi, ahlaki ve felsefi tartışmalar başlatan “Ceviz Ağacı”, Ankara film festivalinden sonra Adana Film festivalin yarışma bölümüne seçildi. 

Üç Yol filmiyle 2014’te Ankara Film Festivali’nden ‘Umut Veren Yönetmen Ödülü’ ile dönen Faysal Soysal, 7 Eylül Pazartesi günü saat 17.00’de Ankara Büyülü Fener sinemasına yeni filmi Ceviz Ağacı ile konuk olacak. 14-20 Eylül tarihlerinde ise bu yıl pandemiden dolayı online yapılacak olan Adana Altın Koza film festivalinde seyirci ile buluşacak. Sinema yüksek lisansını İran’da yapan Faysal Soysal’ın bu filmi ilk Türkiye-İran ortak yapımı. Filmin post prodüksiyonunda İran’ın büyük filmlerine imza atmış sanatçılar görev aldı. Film ekibinin de katılacağı festival Türkiye’de pandemi şartlarında sosyal mesafenin korunmasıyla fiziki anlamda gerçekleşecek ilk festival olması bakımından da dikkatleri çekiyor. Ankara Film Festivali’nde Türk ve Dünya sinemasının önemli yapıtları gösterilecek.

Filmin Özeti

Birçok açıdan silik ve pasif bir karaktere sahip edebiyat öğretmeni Hayati, karısı tarafından hor görülüp terkedilir. Bir süre sonra kasabada kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunur. Hayati başka bir kadına ait olan cesedin karısına ait olduğunu kabul edip başkasının işlediği cinayeti üstlenir.

Künye

Oyuncular

Hayati /Serdar Orçin, Yaprak/ Sezin Akbaşoğulları, Ahmet/Ali Mert Yavuzcan, Serap/Kübra Kip, Kadife/Şebnem Dilligil, Turgut/Rıza Akın.

Ekip

Yazan ve Yöneten; Faysal Soysal, Ortak Yapımcı; Ali Nouri Oskui (Iran), Uygulayıcı Yapımcı; Barış Yıldırım, Görüntü Yönetmeni; Vedat Özdemir, Ses Operatörü; Mustafa Bölükbaşı, Kurgu; Mostafah Khergepoosh, Müzik; Payam Azadi, Ses Tasarımı; Mohsen Roushan, Mohammad Javaherizade, Renk Tasarım; Hootan Haghshenas, Özel Efekt; Yasin Allahdadian, Dekor; Natali Yeres, Sanat Yönetmeni; Nezihe Ateş, Kostüm Yönetmeni; Gülşah Yüksel, Makyaj; Gonca Sönmez,

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğa ve insana dair sıra dışı bir film: Kovan
Doğa ve insana dair sıra dışı bir film: Kovan
Yedikule Hisarı restore ediliyor
Yedikule Hisarı restore ediliyor