Evde ek iş yapmak: Yaprak sarma

Sizde evde sarma yapıp para kazanma amacındaysanız ek gelir olarak iyi bir ücret kazanacağınızı söyleyebiliriz. Her ne kadar zahmetli bir iş olsada bu sayede evinize 800-1500 tl aralığında bir ek kazanç getirebilirsiniz.

Reklam
Evde ek iş yapmak: Yaprak sarma
06 Nisan 2021 - 21:49 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 21:54

Evde ek iş denildiğinde yemek yapmak ve bu yemekleri ilgilenen iş yerlerine satmak ev hanımlarının akıllarına gelen ilk işler arasındadır. Yemek söz konusu olunca damak lezzeti yönünden en çok tercih edilen gıdaların başında yaprak arması gelir. Pek çok kişi bir restoran veya lokanta da yaprak sarmasının tadına bakmıştır. Fabrikasyon imalatı olan hazır ürünler lezzetine düşkün kişilerce pek beğenilmezken ev yapımı gıdalar tercih sebebi olurlar.

Bu durumun farkında olan firmalar ve catering yemek işletmeleri çözümü evde sarma yaptırıp satmakta bulmuş görünüyorlar. Böylece evde sarma yaparak para kazanma adında bir sektör kendiliğinden oluştu. Bu sektör sayesinde ev hanımlarına yeni bir ek gelir oluşmuş oldu. Sizlerde oturduğunuz yerden sarma sarabilir ve aile bütçenize ek kazanç kazandırarak bir ek gelir elde etme sansı yakalayabilirsiniz. Üstelik yemek yapmayı seviyorsanız bu işten keyif almanızda muhtemeldir.

Evde sarma sararak para kazanma gibi bu şekilde ek iş fikirleri konusunda, para kazanma adına çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu alan üzerinde yoğun bir tempoda çalışabilirim diyenlerdenseniz bir catering firmasıyla görüşerek düzenli bir sipariş alabilirsiniz. Bu sayede düzenli geliriniz olabilir. Ancak bu türden işlerde sarma yapma işini aksatmamanız gereklidir. Çünkü catering firmaları sizlere güvenerek sipariş işlemi verirler ve zamanında teslim etmenizi beklerler. Yaşanacak aksama aracı kuruluş olan catering firmasını zora sokacaktır. Dolayısıyla bu işin sizlere dönüşü anlaşmayı iptal etmeye kadar dönebilir. İkinci yol olarak ben istediğimde sarma sarar ve bu şekilde evde sarma yaparak para kazanmaktan yanayım diyenlerdenseniz size göre de bir yol var. Ancak bu şekilde kazanacağınız para miktarı normal olarak düşecektir. Keyfinize göre çalışma prensibiyle bireysel müşterilerinize hitap ederek bir direk satıcı konumunda olacaksınız. Her iki yolda ek gelir kazanmak için iyi bir seçenektir. Yapacak olduğunuz bu iş sayesinde hem kendiniz kazanç sağlarsınız hem de müşterilerinize evde sarma keyfi yaşatırsınız.

Evde sarma yapıp para kazanmak için hangi malzemelere ihtiyacım olacak?

Sarma konusunda kullanılacak malzemeler her yöreye göre farklıdır. Oturduğunuz yörenin insanının damak zevkini en iyi bilen kişiler olarak bu kararı uygulamak size kalmış. Örneğin kimi yörenin insanı baharatı çok severken bazı kesim insanlar hiç hoşlanmaz. Bu aradaki ince ayrıntı emeklerinizin lezzetine yön verecek bir detaydır. İkinci bir konuda kullanacağınız malzemelerin kaliteli olasına özen göstermeniz gerektiğidir. Çünkü normal bir lokantada satılan sıradan bir sarmada müşteri çok uç noktada lezzet aramazken bu sarmanın ev yemeği olduğunu öğrenmesi üzerine ağız tadı aramaya başlayacaktır. Yani bir beklenti içine girecektir. Evde sarma ek işi ile istiyorsanız bu durumu hesap etmek zorundasınız. Kısacası yapacağınız sarma özenle hazırlanmış olmalıdır. Buda evde ek iş konularında değişmez bir kuraldır.

Evde sarma yapıp nerelere satabilirim?

Söz konusu satış ürünü sarma olunca emin olun mutlaka alıcı bir yer bulabilirsiniz. İşe yeni başlayacaksanız en azından 1 hafta önceden böyle bir fikriniz olduğunu ve alıcı aradığınızı yayın. Her defasında gördüğünüz inşalara bunu hatırlatın ki akıllarına kazınsın. İkincil yolumuz catering firmalarıdır. Bu firmaların adreslerini direk bulamayabilirsiniz. Ancak bu türden firmalar oturduğunuz civarda pastane lokanta gibi yerler varsa buralara yemek satışında bulunurlar. Bu türden yerlere giderek satış yapmak istediğinizi söylerseniz sizi catering firmasıyla görüştürebilirler. Ayrıca lokanta gibi işletmelerde fikirlerinizle ilgilenecektir. Lezzetli bir ürün yapmanız halinde her türlü müşteri bulacağınızdan emin olun. Ayrıca internet ortamını kullanarak direk olarak catering firmalarının adres ve iletişim numaralarını bulabilirsiniz. Bu sayede en kolay yoldan ulaşarak anlaşmaya varma sansına sahipsiniz.

Evde sarma yapıp satarak ne kadar para kazanabilirim?

Sizde evde sarma yapıp para kazanma amacındaysanız ek gelir olarak iyi bir ücret kazanacağınızı söyleyebiliriz. Her ne kadar zahmetli bir iş olsada bu sayede evinize 800-1500 tl aralığında bir ek kazanç getirebilirsiniz. Evde ek iş yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum