E-ticaret ürün çekimi nasıl yapılır?

Tüm reklam ve tanıtım fotoğrafı ihtiyaçlarınız ve sorularınız için e-posta veya telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Reklam
E-ticaret ürün çekimi nasıl yapılır?
04 Nisan 2021 - 10:23

Ürün fotoğraf çekimi fiyatları için teklif almadan önce bu makalemizi mutlaka okuyun. Makalemizde size rehberlik edebilecek birçok nokta bulunmaktadır. Etkili ve dikkat çeken bir fotoğraf çekimi fiyatlaması ancak işin doğru bir şekilde anlaşılması ile yapılabilir. E-ticaret Ürün çekim fiyatını talebinizin detayları belirleyecektir.

Ürün Fotoğrafı Çekim Fiyatı Nasıl İstenir ?

E-ticaret Ürün fotoğrafı çekiminde en önemli aşamalardan birisi fiyatların belirlenmesidir. Siz de moda ve ürün ihtiyaçlarınız için etkili bir fotoğrafçı nasıl bulabilirsiniz. Bu aşama fotoğraf çekimi öncesi hazırlıklar kapsamına girer. Ürün çekimi fiyatında tek bir fiyat söz konusu değildir. Ürünün sınıfına, durumuna ve fotoğraf çekim süresine bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Öncelikle ürünün konsepti,hedef kitlesi, sezonu ve diğer tüm bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Ürünlerinizi çekecek Fotoğrafçıya işinizi, amacınızı ve ürününüzü anlatmanız ve detay bilgiler vermeniz gerekir. Fiyat teklifi isterken hiç yoktan aşağıdaki soruları yanıtlayan detaylı bir e-mail yazabilirsiniz.

E-Dergilerde, web sitelerinde, e-kataloglarda gördüğünüz ışıltılı portre ve moda fotoğraflarına özenir, kendinizi moda fotoğraf çekimlerindeki modellerin yerine koyup hayal ediyor musunuz?

Sizi, bu hayalinizi Türkiye’nin önde gelen moda ve portre fotoğrafçıları ile gerçeğe dönüştürürken, kendinizi özel hissedeceğiniz, eğleneceğiniz ve sonunda da birbirinden güzel fotoğraflara sahip olacağınız bir kişisel fotoğraf çekimine davet ediyoruz.  Mesela bir kozmetik markası ise öncelikle iyi bir modele ihtiyacınız vardır. Modelin tırnakları frenchli olmalı ya da etleri vb bakımlı olmalıdır, portre ağırlıklı çekim olacağı için omuz aralığı, yüz güzelliği ve makyajı da soft olmalıdır. Ağır bir makyaj fotoğrafta focusu model üzerine kaydıracaktır. Bunların hepsi bir tecrübe olmuş olup sizde tecrübeli bir ekiple çalışırsanız bu konuda size rehberlik edecektir. Siz siz olun fiyatı ucuz diye model ve fotoğrafçı tercihi yapmayınız.

Ekip içinde insanlarla çalışmış ekibimizin tecrübeleri ve yönlendirmeleri ile en fazla 15 dakikada çekime ısınacak, rahatlıkla poz verecek ve kendinizi fotoğrafın keyfine bırakacaksınız.

Tecrübelerimize istinaden söyleyebiliriz ki profesyonel fotoğraf çekimi kişinin kendini ve vücudunu tanıması, kendini dinlemesi için en iyi yollardan biridir. Bir nevi kişisel gelişim aracı olarak profesyonel fotoğraf çekimini kullanabilirsiniz. Çekim boyunca içinizden çıkan farklı sizlere inanamayacaksınız.

Carmen Ajans olarak Portre, cast, headshot, still life, katalog, ürün, tasarım, moda, yemek, reklam, mücevher, takı, mobilya, aksesuar, mimari ve iç-dış mekan fotoğrafçılığında profesyonel çözümler sunuyoruz.

Çekimlerimizde 52.4 milyon piksel çözünürlüğe ve 43.8×32.9mm boyutlarında sensöre sahip medium format Fujifilm GFX 50S kamera kullanıyoruz.

Stüdyomuz  500 ve 1000 watt güçlerinde Profoto paraflaşlar ve profesyonel ışık sistemleri aksesuarlarıyla donatılmıştır

YORUMLAR

  • 0 Yorum