Covid Tedbirleri Kapsamında Birçok İşlem E devlet Üzerinden...
Reklam

Covid Tedbirleri Kapsamında Birçok İşlem E devlet Üzerinden Tamamlanıyor!

Yaz aylarında temasın artması ile beraber sıkı tedbirlerin alındığı döneme göre hızlanmanın yaşandığı da görülüyor. Bu konudaki en temel avantaj virüsün tedavi edilme süreci ile alakalı ve salgın organizasyonu kapsamında daha net biri biçimde bilgi sahibi olunmuş olmasıdır.

12 Temmuz 2020 - 14:37

E-devlet üzerinden ve diğer resmi internet portalları aracılığı ile kurumlara gitmeden işlemlerinizi online biçimde tamamlama hakkınız bulunuyor. Salgın sürecinde ülkemizin dijitalleşme konusunda büyük bir yol kat ettiği de fark edilmektedir. Bu bağlamda hem eğitimde hem de resmi işlemlerde temasın daha düşük bir seviyeye indirilmesi için online sistemler oldukça nitelikli ve gelişkin bir hale getirilmiştir.

Salgın Tehlikesi Bitti Mi?

Haber365 salgın ile alakalı gelişmeleri en yakından takip etmeye devam ediyor. Bu noktada kişilerin özellikle rehavete kapılmadan bu salgın sürecinin tehdidinin farkında olarak süreci devam ettirmeleri gerekmektedir. Yaz aylarında temasın artması ile beraber sıkı tedbirlerin alındığı döneme göre hızlanmanın yaşandığı da görülüyor. Bu konudaki en temel avantaj virüsün tedavi edilme süreci ile alakalı ve salgın organizasyonu kapsamında daha net biri biçimde bilgi sahibi olunmuş olmasıdır. Salgının henüz tehdit olmaktan çıkmadığı ve halk sağlığını tehdit etmeye devam ettiği görülmektedir.

Salgında Peak Noktaya Ulaşıldı Mı?

Nisan Mayıs aylarınsa salgının peak seviyesine ulaştığı gözlemlenmiştir. Fakat İstanbul’un bu zirve noktasına Temmuz ayında ulaşmış olması da dikkat çeken hususlar arasındadır. Salgının bu peak noktaya ulaşmasının önemi ise ulaşmanın hemen sonrasında vaka sayılarında düşüşün meydana geleceğinin ön görülmesidir. Alınan tedbiriler ile beraber yarım yıllık bir periyot içerisinde virüsün bizim için artık bir tehdit olmaktan çıkacağı tahmin edilmektedir. Burada rehavete kapılmadan gerekli olan tüm tedbirlerin alınmasına büyük bir önem verilmektedir.

Salgına Karşı Alınan Tedbirler

Bu salgına karşı alınacak olan en temel tedbir mesafedir. Yakın temastan kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Ne derece yakın temasa girilirse virüsün yayılım oranı da o kadar artmaktadır. Maske de bir diğer kozumuzdur. Halkın maske kullanımını bir alışkanlık haline getirmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde yakın mesafelerde temas ile virüsün bulaşma olasılığının ortadan kalkmasını mümkün kılabilirsiniz. Salgın sürecinde alınan tedbirlerden biri de hijyendir. Ellerin bol bol sabun ile yıkanması gerekiyor. bu şekilde temastan doğan sorunların giderilmesi de mümkün kılınabilir.

https://www.haber365.com.tr/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Beyhan Budak: Bu kitap, insanlara travmaları ile yüzleşmesi için bir fırsat sunuyor
Beyhan Budak: Bu kitap, insanlara travmaları ile yüzleşmesi için...
Selma Ergeç, Atiye'nin üçüncü sezonuna dahil oldu
Selma Ergeç, Atiye'nin üçüncü sezonuna dahil oldu