Chandler ceviz fidanı özellikleri, dikimi ve bakımı
Reklam

Chandler ceviz fidanı özellikleri, dikimi ve bakımı

Yaklaşık olarak 1200 metre altındaki rakımlarda yetiştirilebilen bir ağaç türü olan chandler ceviz fidanı, ülkemizde sıklıkla kullanılan ve her bölgeye uyum sağlayabilen bir ağaç türüdür.

07 Ocak 2021 - 11:34

Chandler ceviz fidanı bakımı ve dikimi kolay oldukça verimli bir aşılı ceviz fidanı türüdür. İthal çeşit olarak bilinen Amerikan cinsi chandler ceviz fidanı ülkemizde 1200 rakıma kadar dikilebilmektedir.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Yaklaşık olarak 1200 metre altındaki rakımlarda yetiştirilebilen bir ağaç türü olan chandler ceviz fidanı, ülkemizde sıklıkla kullanılan ve her bölgeye uyum sağlayabilen bir ağaç türüdür. Bundan dolayı belirli yükseklikteki yerler hariç hemen her yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Amerika’nın en önemli ticari cevizi olduğundan dolayı Amerikan cevizi olarak ta tanınmaktadır. Ticari değeri olduğu için dünyanın birçok yerinde yetişebilen bu ağaç türü ülkemizde de yetiştirilmektedir.

Kabuktan ayrılması kolay olduğundan ve ince kabuklu olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilen bir türdür. Aynı zamanda chandler cevizinin tomurcuk verim oranı da oldukça yüksektir. Bundan dolayı ticari açıdan en çok tercih edilen ağaç türlerinden biridir.

Chandler Dikimi ve Bakımı

Yetiştirilmesi oldukça kolay olan bakımı için de birkaç teknik bilgi gerektiren bir ağaç türü olan chandler ceviz fidanı bakımı ve dikimi için firmamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz kadar sayıda sipariş vermeniz mümkündür. Dikim aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ortalama 5-7 metre arasına bir ceviz fidanı dikmektir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Aşılı ceviz fidanı türü olan chandler dikimi yapılırken, aşılı kısmı mutlaka üste denk getirilmelidir. Bu ağaçtan eylül ayına doğru hasat yapılması mümkündür. https://www.chandlercevizfidani.com.tr web sitesinden detaylı bilgi alabilir Güneş Fidancılık'tan her zaman destek alabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'a yeni müze: İstanbul Sinema Müzesi
İstanbul'a yeni müze: İstanbul Sinema Müzesi
Behzat Ç. James Bond modeli ile dönüyor
Behzat Ç. James Bond modeli ile dönüyor