Bulaşık Makinesi Sepetinin Hareket Etmemesi Sorunu ve Çözümü
Reklam

Bulaşık Makinesi Sepetinin Hareket Etmemesi Sorunu ve Çözümü

Yıkanacak tüm bulaşıkları düzgün bir şekilde bulaşık makinesi içerisinde yerleştirmeye yardımcı olan ve en doğru açıda su ve deterjanı almasını sağlayan sepette yaşanacak sorunlar, çok fazla zorluk çıkartabiliyor.

04 Nisan 2020 - 22:58

Mutfaklarda ev hanımlarının en önemli yardımcıları olan ve büyük bir iş yükünden kurtaran bulaşık makineleri, her geçen gün daha da yaygın şekilde kullanılıyor. Dünyanın her yerinde hızla gelişen teknolojisi ile mutfaklarda yerini almayı başaran bulaşık makineleri daha az deterjan, daha az su ve daha az elektrikle çok fazla bulaşığı, yüksek su sıcaklıklarında yıkamaya yardımcı oluyor. Böylelikle hem elde yıkamayla uğraşmak zorunda kalınmıyor hem de daha iyi şekilde yıkanıyor. Mekanik ve dijital teknolojiyi bir araya getiren bulaşık makinelerinin kullanımı sırasında karşılaşılan problemlerden birisi de sepetinin hareket ettirilememesidir. Kullanıcı hatalarından, fiziksel zorlamalara kadar pek çok sebeple bulaşık makinesi sepeti hareket ettirilemeyebiliyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezi 7/24 kesintisiz hizmetleri ile her ihtiyaç duyulduğunda bu sorunlara istinaden müdahaleleri sağlamaktadır.

Bulaşık Makinesi Sepeti Neden Hareket Edemez?

Yıkanacak tüm bulaşıkları düzgün bir şekilde bulaşık makinesi içerisinde yerleştirmeye yardımcı olan ve en doğru açıda su ve deterjanı almasını sağlayan sepette yaşanacak sorunlar, çok fazla zorluk çıkartabiliyor. Bulaşık makinesinin kullanım performanslarının ciddi manada düşmesine neden olabilen bu tip bir problemde mutlaka çok fazla ileriye gitmeden biran önce çözüm sağlanmaya dikkat edilmesi gerekir. Bulaşık makinesinin sepetinin yerinden hiç hareket etmemesine neden olabilecek ihtimaller ise;

Bulaşık makinesi sepetine çok fazla bulaşık yüklenmesine bağlı olarak çok ağır olması ve dolayısıyla da yerinden hareket etmemesi söz konusu olur. Böyle bir durumda bulaşıkların boşaltılarak, kullanma kılavuzunda belirtilen kriterlere uygun miktarda ve açıda yerleşimi yapılmalıdır.

Bulaşık makinesinin sepetinin tekerlek/tekerlekleri raydan çıkmış olabilir. Rahat çekim ve itimi sağlayan tekerleklerinin raydan çıkmış olması durumunda sepet sıkışı ve çekilemez. Bu durumda bulaşık makinesi sepeti çok fazla zorlanmadan, hafif şekilde yerinden çıkartılarak, tekerleklerinin yeniden raya oturacağı şekilde yerine takılmalıdır.

Şeklindedir. Bu olasılıklarda kullanıcılar tarafından bireysel müdahaleler ile hem hızlı hem de ekonomik çözümler sağlanabilmesi mümkündür. Ancak bulaşık makinesi sepetinin hareket ettirilememesinde Kavacık Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım alınması ihtiyacı da söz konusu olabilir. Bunların en başında da bulaşık makinesinin sepetinin kırılması ve yerine kaynaması gelmektedir.

Sepette görülebilecek bu tip sorunlar veya daha farklı etkenlere bağlı olarak bulaşık makinesi sepetinin değiştirilmesi gerekliliği durumunda Acıbadem Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım alınması gerekir. Bununla birlikte raylarda da sorun olabilir ki bu durumda rayların değişiminin yapılması gerekir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ressam Sacha Jafri rekora koşuyor
Ressam Sacha Jafri rekora koşuyor
Zülfü Livaneli'den gençlere okuma önerileri
Zülfü Livaneli'den gençlere okuma önerileri