Barış İçin Müzik, çalışmalarına yaz aylarında da devam...
Reklam

Barış İçin Müzik, çalışmalarına yaz aylarında da devam ediyor

Eğitimlere yaz döneminde ara verilmemesi adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Barış için Müzik Vakfı’na destek olarak Tekfur Sarayı Müzesi’nin kapılarını, çocuklar ve genç müzisyenlere açtı.

05 Ağustos 2020 - 18:29

Barış İçin Müzik Vakfı, Covid-19 ile mücadele günlerinde, müziğin verdiği güçle hem öğrencilerine destek olmak hem de geleceğe hazırlanmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Vakıf bu süreçte uzaktan çevrimiçi eğitim ile çocuklar ve gençlerin müzik ve eğitim ile olan bağlarını koparmamak için çok çalışıyor ve olumlu sonuçlar alıyor.

Öğrencilerin, Eylül ayında başlayacak yeni eğitim döneminde çalışmalarına vakıf binasında devam edebilmeleri için hazırlıklarını sürdüren Barış için Müzik Vakfı, uzman ekiplerle birlikte gerekli ekipmanlar ve doğru bir uygulama ile profesyonel yardım alarak salgına yönelik eğitim ortamını sağlıyor.

Eğitimlere yaz döneminde ara verilmemesi adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Barış için Müzik Vakfı’na destek olarak Tekfur Sarayı Müzesi’nin kapılarını, çocuklar ve genç müzisyenlere açtı. Böylece öğrenciler temmuz ayında 3 hafta boyunca küçük gruplar halinde hem eğitimlerine devam ettiler hem de tarihin önemli miraslarından birini keşfettiler.

Barış için Müzik’ten sonbaharda çok özel bir sürpriz: Çevrimiçi Peter ve Kurt Senfonik Masalı

Barış için Müzik’in 23 Nisan’da CRR’de düzenlenmesi planlanan Peter ve Kurt Senfonik  Masalı Konseri pandemi nedeniyle iptal olmuştu. Evlerinden çalışmaya devam eden öğrenciler bu masalı başka bir platforma taşıyarak sürprizli özel bir gösteri haline getirmeye hazırlanıyorlar. Cem Mansur’un da desteği ile CRR’de yapılacak olan senfonik masalın çekimleri öncesinde, Barış için Müzik öğrencileri ve eğitmenleri İBB Kültür A.Ş desteğiyle nihayet birlikte prova yapma şansını yakaladı, çalışmalarının karşılığını alarak müziğe ve eğitime olan inançlarını da tazelemiş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mürekkep Haber gündeme getirdi, iyi haber geldi!
Mürekkep Haber gündeme getirdi, iyi haber geldi!
Çin sinemasının en yüksek bütçeli filmi Sekiz Yüz, Türkiye'de gösterime giriyor
Çin sinemasının en yüksek bütçeli filmi Sekiz Yüz, Türkiye'de...