Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, bu defa Türkiye’den...
Reklam

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, bu defa Türkiye'den 'olağanüstü' kadınlara odaklanıyor

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, Türkiye’den 100 Olağanüstü Kadının Masalı hep kitap logosuyla 11 Ekim’den itibaren raflardaki yerini aldı.

13 Ekim 2020 - 13:52

İlk iki kitabıyla dikkat çeken Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler macerası bu defa Türkiye’den hikâyelerle, farklı mesleklerden ve farklı yaşlarda kadınların başarı öyküleriyle kaldığı yerden devam ediyor. Yüz asi kadının, illüstrasyonlarla renklenmiş hayatlarını anlatan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 11 Ekim’de okurlarla buluştu.

Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları… Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’nin her yerinden, her köşesinden yüz olağanüstü kadın. Kimi toplumsal önyargıları yıkmış, kimi fiziksel engellerin üstesinden gelmiş, birbirinden zeki, birbirinden başarılı kadınlar. Bazıları geçmişin tozlu sayfaları arasından çıkıp geldi, bazıları daha kendi tarihlerini yazmaya yeni başladı. Ortak noktaları belli: Hepsi hayal etti, çalıştı, ne olursa olsun pes etmedi ve başardı.

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler Türkiye’den 100 Olağanüstü Kadının Masalı hep kitap logosuyla 11 Ekim’den itibaren raflardaki yerini aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Sokağa çıkma yasağı ve daha fazlası
Netflix, Türkiye’de ofis açacak
Netflix, Türkiye’de ofis açacak