Animenin büyük efsanesi Naruto
Reklam

Animenin büyük efsanesi Naruto

Kısa sürede ortalığı alt üst eden ve çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Naruto, 2002 yılında çekilen animesiyle birlikte, anime severlerle buluştu.

04 Ekim 2020 - 22:52

Geçmişi 1999 yılına kadar uzanan Naruto, Kişimoto tarafından çizilen manga serisi olarak ilk defa bu yıl yayınlanmaya başlandı. Kısa sürede ortalığı alt üst eden ve çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Naruto, 2002 yılında çekilen animesiyle birlikte, anime severlerle buluştu. 5 Yıl boyunca yayınlanan anime serisi, çok büyük ilgi gördü ve çeşitli rekorlara imza attı. Ardından devamı niteliğinde çekilen Naruto Shippuden 2007 yılından, 2017 yılına kadar 500 bölüm ve 10 sene boyunca yayınlandı. Öykünün bitmesi gerektiğine karar veren yapımcı şirket tarafından bitirilen seri, yüzlerce bölümden oluşuyor. Ancak bu final, hayranlarında oluşturduğu büyük tepki nedeniyle, günümüzde Naruto Uzumaki’ nin oğlu Boruto tarafından devamı bir serinin gelmesini de sağladı. Naruto izle linkiyle, yüzlerce bölümden oluşan tüm naruto serisine ulaşabilirsiniz.

Naruto Uzumaki’nin Yürek Burkan Yaşamı

Küçük bir çocuk olan Naruto, sevimli olmasına rağmen, tüm köy halkı tarafından lanetlenmiş gibidir. Tüm köy halkı Naruto’ yu aşağılar ve kötü davranır. Ailelerinin neden bunu yaptığını hiç anlamayan çocuklar da bu duruma katılırlar. Naruto hiç kimse tarafından sevilmez ve hiç arkadaşı yoktur. Bunun nedenini bir türlü anlamamış olan Naruto, kendisini sevdirmek ve ispatlama amacıyla yaşamaya başlar. Bunun için Ninja akademisine katılacak ve en iyi Ninjalardan biri olarak, herkesin kendisini sevmesine çalışacaktır. Naruto’ nun bilmediği, henüz daha bebekken, köye saldıran dokuz kuyruklu şeytanın, köyün o zamanki lideri olan dördüncü Hokage tarafından, kendi bünyesine hapsedildiğiydi. Bu son derece güçlü şeytanı Dördüncü Hokage, kendisini de feda ederek Naruto’ nun içine hapsetmişti. Bu konuda sessizlik yemini de ettirilen köy halkı, Hokage’ nin isteği doğrultusunda Naruto’ ya saygı ve sevgi göstereceği yerde, onu aşağılama, ondan korkma ve hor görme yöntemini seçmişti. Bir gün yeniden bu şeytan tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı endişesiyle köylü, Naruto’ nun oradan uzaklaşması için, elinden gelen her şeyi yapmaya devam eder. Naruto Uzumaki ve maceralarıyla birlikte, diğer serileri ve diğer anime efsanelerini izlemek için anime izle linkine tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mürekkep Tarih: Karun kadar zengin olmak nedir, Karun kimdir?
Mürekkep Tarih: Karun kadar zengin olmak nedir, Karun kimdir?
Korona günlerinde sanat: Pandemi Galataperform’u nasıl etkiledi?
Korona günlerinde sanat: Pandemi Galataperform’u nasıl etkiledi?