Altın Koza’nın ’en iyi’si Nuh Tepesi oldu
Reklam

Altın Koza'nın 'en iyi'si Nuh Tepesi oldu

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi.

29 Eylül 2019 - 11:18

Koza Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 28 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleşen törende, Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri de; oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye takdim edildi.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı. Kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

  • En İyi Film Ödülü:      “Nuh Tepesi” (Yönetmen: Cenk Ertürk)
  • Yılmaz Güney Ödülü:    “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)
  • En İyi Yönetmen Ödülü:    Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)
  • En İyi Senaryo Ödülü:   Kıvanç Sezer (Film: “Küçük Şeyler”)
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Film: “Aden”)         
  • Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Film: “Küçük Şeyler”)
  • En İyi Müzik Ödülü:  Barış Diri     (Film: “Kraliçe Lear”
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü:   Federico Cesca (Film: “Nuh Tepesi”)
  • En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü:   Devrim Öner Ünal (Film: “Aden”)
  • Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü:     Ali Aga (Film: “Görülmüştür”)
  • Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Film: “Görülmüştür”)
  • Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Film: “Uzun Zaman Önce”)
  • Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Film: “Küçük Şeyler”)
  • Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Film: “Kronoloji”)

ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

  • En İyi Film Ödülü:                       “Ayakkabı” (Yönetmen: Nehir Tuna)

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

  • En İyi Belgesel Film: “Hatırımda” (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)
  • En İyi Deneysel Film: “Farklı Ağıllar” (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)
  • En İyi Kurmaca Film: “Servis” (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)
  • Jüri Özel Ödülü:      “Dede” (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

ADANA KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

  • En İyi Film Ödülü:                “Küfe” (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)

ADANA İZLEYİCİ ÖDÜLÜ

  •  “Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

FİLMYÖN EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ

  • Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)

SİYAD “CÜNEYT CEBENOYAN” EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ

  • “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖZEL ÖDÜLÜ

  • “Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı açıklandı
5. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı açıklandı
Game of Thrones tahtını kimselere kaptırmadı
Game of Thrones tahtını kimselere kaptırmadı