Ahmet Güneştekin'in Kutsal Ağaçlar sergisi Bodrum'da açıldı

Ahmet Güneştekin'in Kutsal Ağaçlar” sergisinin açılış davetine Aydın Doğan, Ali Poyrazoğlu, Tilda Tezman, Murat Ülker, İnci Aksoy, Yalçın Ayaydın, Zeynep - Volkan Demirel, Fulya-Haluk Nayman, Esra- Fatih Öztürk, Meral Kosif, Feryal Gülman gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler katıldı.

Reklam
Ahmet Güneştekin'in Kutsal Ağaçlar sergisi Bodrum'da açıldı
20 Haziran 2021 - 15:41

Bodrum’da yer alan Zai Yaşam, Ahmet Güneştekin’in “Kutsal Ağaçlar” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yaptı. Koleksiyoner ve iş insanı Yunus Büyükkuşoğlu’nun kurucusu olduğu ve eşi Derya Büyükkuşoğlu ile birlikte yönettiği Zai Yaşam, edebiyat, sanat ve gastronomiyle iç içe geçmiş bir yaşam deneyimi sunmayı amaçlayan yeni nesil bir kütüphane.

Zai Yaşam içinde kurulan sanat galerisi Art Zai’nin açılış sergisi olan “Kutsal Ağaçlar”ın açılış davetine Aydın Doğan, Ali Poyrazoğlu, Tilda Tezman, Murat Ülker, İnci Aksoy, Yalçın Ayaydın, Zeynep - Volkan Demirel, Fulya-Haluk Nayman, Esra- Fatih Öztürk, Meral Kosif, Feryal Gülman gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler katıldı. Sergi, 28 Temmuz 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Güneştekin: "Gelene-ek yaparak sanatımı gelecek nesillere aktarıyorum"

Güneştekin’in geleneği şimdiye taşıma düşüncesiyle yorumladığı işlerine ve ağaç haritalarının dairesel yapısını anımsatan formlarla çalıştığı yapıtlarına yer veren “Kutsal Ağaçlar”, sanatçının farklı ifade araçlarından yararlandığı işlerini bir araya getirerek bakış açılarının ve yöntemlerin indirgenemez çoğulluğuna vurgu yapıyor. Sergide, sanatçının yaratıcı denemelerinin özünü yakalayan, algı ve duyguları için görsel bir eşdeğer yarattığı bronz heykelleri, geçmiş uygulamaların dışında kalarak yaptığı seramik işleri ve mitolojik öğeleri, optik yanılsamaları yaratan yarıkürelerin yanı sıra, işlerin yüzeyinde ortaya çıkan üç boyutlu yarıkürelerle bütünleştirdiği işleri sergileniyor.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum