8 yaşındaki piyanist Ekin Ece Ay ile 10 yaşındaki dansçı Masal...
Reklam

8 yaşındaki piyanist Ekin Ece Ay ile 10 yaşındaki dansçı Masal Su Zavrak EVDEFESTIVAL'e konuk oluyor

Amerika'da APEX Uluslararası Müzik Yarışması'nda birinci olan 8 yaşındaki piyanist Ekin Ece Ay ile Türkiye Dans Federasyonu - Dans Şampiyonası'nda derece alan 10 yaşındaki Masal Su Zavrak EVDEFESTIVAL'in ilk çocuk konukları oluyor.

19 Mayıs 2020 - 15:47

köydefestival'in dördüncüsü, salgın nedeniyle ‘EVDEFESTIVAL'e dönüşerek üretimlerini YouTube üzerinden takipçileriyle paylaşmaya devam ederken, çocuk konuklarının evdeki üretimlerini ve neler hissettiklerini 25 Mayıs Pazartesi günü 'çocukların gözünden' anlatmaya hazırlanıyor.

Yürütücülüğünü Piyanist Ezgi Serim ve Mimar Begüm Kocabalkanlı'nın yaptığı, 'iyileşmek için bir adım' çağrısıyla alanında usta isimlerle bir araya gelen evdefestival'in konukları, Türkiye'nin en önemli caz piyanist-kompozitörlerinden Ali Perret, Bozcaada Caz Festivali Kurucu Ortakları Gizem Gezenoğlu ve Murat Sezgi, Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü Yüksek Lisans Programı Başkanı - 'Uçurtmayı Vurmasınlar' kitabı yazarı Feride Çiçekoğlu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya Bölüm Başkanı Derya Özkan, 'Do Re Re Do Re' kısa filmiyle yönetmen Belkıs Bayrak, Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü Başkanı - Uluslararası Börklüce Mustafa Sempozyumu düzenleme kurulu üyesi Mehmet Kuyurtar oldu.

köydefestival kısa hakkında

Piyanist Ezgi Serim'in kurucusu olduğu köydefestival, 2017 yılında İzmir'in Karaburun ilçesinde başlamıştır. 'Tüm teknik imkânsızlıklara rağmen ''söyleyecek sözümüz olduğu sürece bize her yer sahne” diyerek inatla devam edebilen etkinliklerin varlığı kültür için alan yaratır. Özellikle çocukların katılımıyla etkileşim daha da artarken, sorgulayabilmeyi, bir arada yaşayabilmeyi, değerleri kavramayı ve sonuç olarak toplum olabilmeyi sağlar.' düşüncesiyle yola çıkan köydefestival, müzik eğitmeni Meliha Burhanoğlu Serim ve Adil Serim'in desteğiyle dördüncü senesine gelmiş olup,  

Geçtiğimiz sene ilk kez festival kapsamında 'Madam Amati Evrensel Yaşam Hakları Onur Ödülleri'' verilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blood Origin, The Witcher'in öncesini anlatacak
Blood Origin, The Witcher'in öncesini anlatacak
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu
İlker Kaleli BBC'nin The Serpent dizisine damga vurdu