2020 yılının en iyi fotoğrafı belli oldu
Reklam

2020 yılının en iyi fotoğrafı belli oldu

Fotoğraf yarışmalarını dünyada ilk kez kupa formatında düzenleyen yarışma platformu PhotoCup’ta 2020 yılının en iyi fotoğrafı, fotoğraf severlerden ve fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oylarıyla belli oldu

19 Ocak 2021 - 14:06

Belirli aralıklarla ve farklı temalarda fotoğraf kupaları düzenleyen PhotoCup, katılımcıların gerek yükledikleri fotoğraflarla gerekse de karşılaşmalarda verdikleribir fotoğraf şampiyonası. Fotoğrafçı Niko Guido’nun özgün fikrinden doğan PhotoCup’ta; bir kupa için yüklenen fotoğraflar, alışılagelmiş yarışmaların aksine kupa başladığı an rastgele bir şekilde rakipleriyle eşleşiyor ve oylama başlıyor. Hem fotoğrafseverlerin hem de önemli eğitmenlerden oluşan PhotoCup Masters’ın oylarıyla karşılaşmaları kazanan fotoğraflar bir üst tura geçiyor, başka bir fotoğrafla yeni bir karşılaşma yapıyor. Her turda yeniden başlayan heyecan günlerce sürerken, en çok oyu alarak tüm turları geçen ve final maçını kazanan fotoğraf şampiyon oluyor. 

Nazım Tetik

PhotoCup’ın düzenlediği “Yılın En İyi Fotoğrafı” temalı kupaya 3.408 kişi toplam 5.090 fotoğraf yükleyerek katıldı. 14 gün süren oylama boyunca katılımcılar tarafından tüm turlarda toplam 2.2 milyon oy kullanıldı. Birinciliği, Nazım Tetik’in fotoğrafı kazanırken ikinciliği de yine Tetik’in çektiği bir diğer fotoğraf aldı. Tuna Akçay’ın ve Hasan Hüseyin Birlik’in yarı finalde yarışan fotoğrafları ise üçüncülüğü paylaştı. En iyi fotoğrafların sahiplerinin yanı sıra en iyi oy verenlerin de kazandığı yarışmada toplam 10.000 TL para ödülü dağıtıldı.

Tuna Akçay ve Hasan Hüseyin Birlik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Refik Anadol: Hatıralarımıza ve rüyalarımıza odaklanmaya çalışıyorum
Refik Anadol: Hatıralarımıza ve rüyalarımıza odaklanmaya...
Rahmi M. Koç Müzesi yeniden açıldı
Rahmi M. Koç Müzesi yeniden açıldı